رفع مشکل بیکاری در اولویت کار مسؤولان قرار گیرد/ فرهنگ‌سازی برای جلوگیری از الگوگیری از مدل‌های غربی در جامعه

دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵
رفع مشکل بیکاری در اولویت کار مسؤولان قرار گیرد/ فرهنگ‌سازی برای جلوگیری از الگوگیری از مدل‌های غربی در جامعه

امام جمعه مریوان بیکاری را یکی از مهم‌ترین مشکلات در کردستان خواند و گفت: از بیکاری بلاها می‌خیزد لذا مسؤولین باید به رفع این مشکل توجه ویژه‌ای داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، ماموستا مصطفی شیرزادی ظهر امروز در همایش وحدت و امنیت پایدار مردمی مرزداران واقعی که در مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: مهم‌ترین هدف دینی اسلام اجرای عدالت و برابری است.

وی با بیان اینکه تمام انسان‌ها از دیدگاه دین اسلام برابر و برادر هستند، خاطرنشان کرد: دین اسلام هیچ تفاوتی بین عرب و عجم، سیاه و سفید، زن و مرد و غیره نمی‌گذارد و تقوی را تنها وجهه تمایز انسان‌ها می‌داند.

امام جمعه مریوان با بیان اینکه اجرای حدود الهی ناموس و جان مردم را از هر خطری محفوظ می‌کند، تصریح کرد: حتی امنیت بیگانه نیز در سایه‌ همین احکام تامین می‌کند.

به گفته ماموستا شیرزادی، افراد جنایتکار که آسایش و امنیت عمومی را سلب می‌کنند و اموال و ناموس مردم را تهدید و آنها را در معرض خطر و قتل عام و غارت خود قرار می‌دهند باید سخت مجازات شوند.

وی تصریح کرد: از دیدگاه قرآن کسی که به دزدی در بیرون و داخل شهر با تهدید اسلحه مردم را بترسانند و به جان و مال آنها تجاوز کند با خداوند و رسولش به جنگ برخاسته است.

امام جمعه مریوان با بیان اینکه تعدی به حریم بندگان خدا با ترساندن و ایجاد وحشت و بر هم زدن امنیت جامعه بشری تعدی به حریم خداوند مخالفت با خواسته پروردگار است، اضافه کرد: اهمیت به امنیت و آرامش بندگان نشان از نگاه ارزشمند اسلام به حقوق انسان‌هاست.

ماموستا شیرزادی با تاکید بر اینکه دفاع از حق در برابر ظلم ظالم از دستورات دینی اسلام است که در آیات متعدد قرآن کریم به آن اشاره و تاکید شده است، گفت: خداوند به مسلمان می‌فرماید از هیاهوی تبلیغاتی دشمنانتان نترسید و متحد و یکپارچه زیر پرچم اسلام با هجمه‌های آنها مقابله کنید.

وی در ادامه امنیت و آسایش امروز در ایران اسلامی را ثمره ایثار و از خودگذشتگی شهدا و ایثارگران دانست و اظهار داشت: حراست از این انقلاب و امنیت پایداری که در کشور حاکم است وظیفه یکایک جامعه است.

امام جمعه مریوان حفظ وحدت و مقابله با شکاف‌ و تفرقه را مهم‌ترین نیاز در شرایط کنونی دانست و افزود: وظیفه ما نگهداری وحدت است و باید تلاش کنیم با تشریح دین مبین اسلام که همان اجرای عدالت و برابری است امنیت پایدار و وحدت را حفظ کنیم.

 ماموستا شیرزادی هرگونه ندای تفرقه‌آمیز را حرام دانست و خاطرنشان کرد: بنا به فرموده مقام معظم رهبری «اگر فردی حرکات و سکنات خواسته یا ناخواسته انجام دهد که موجب تفرقه شود حرام شرعی است».

وی تصریح کرد: توجه به حفظ امنیت و آسایش بندگان خواسته خداوند تبارک و تعالی است و در آیات متعدد قرآن کریم به آن تاکید شده است و این نشان دهنده نگاه ویژه اسلام به حقوق انسانهاست.

امام جمعه مریوان بیکاری را یکی از مهم‌ترین مشکلات در کشور و استان دانست و اظهار کرد: از بیکاری بلاها می‌خیزد از این رو توجه ویژه مسوولین به رفع این مشکل با اتخاذ سازوکارهای مناسب امری ضروری است.

ماموستا شیرزادی مقابله با الگوگیری از نحوه پوشش غربی‌ها را ضروری دانست و گفت: باید با انجام اقدامات فرهنگی مانع از الگوگیری جوانان از سبک و زندگی کشورهای بیگانه بشویم.

وی الگوگیری از سبک و سیره زندگی حضرت فاطمه(س) را ضروری دانست و تصریح کرد: زنان جامعه باید زندگی حضرت فاطمه (س) را که همواره ساده زیستی سرلوحه زندگیشان بود الگوی خود قرار دهند  و از تجمل گرایی دوری کنند.

رفع مشکل بیکاری در اولویت کار مسؤولان قرار گیرد/ فرهنگ‌سازی برای جلوگیری از الگوگیری از مدل‌های غربی در جامعه