شکست دشمن نیازمند منسجم‌سازی حرکت نهادهای فرهنگی است

دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵
شکست دشمن نیازمند منسجم‌سازی حرکت نهادهای فرهنگی است

نایب رئیس اول کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه مقابله با تهاجمات فرهنگی دشمن بدون همدلی و انسجام امکان‌پذیر نیست، گفت: شکست دشمن در جنگ فرهنگی نیازمند منسجم‌سازی حرکت نهادهای فرهنگی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام احمد سالک کاشانی ظهر امروز در دیدار اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با آیت‌الله حسین نوری همدانی که در دفتر این مرجع تقلید انجام شد، با بیان اینکه کمیسیون فرهنگی برای انجام درست رسالت‌های خود نیازمند رهنمودهای مراجع تقلید و علمای حوزه است، اظهار کرد: نظرات و رهنمودهای مراجع تقلید در این کمیسیون به ضوابطی تبدیل می‌شود که با حمایت اعضای کمیسیون می‌توانیم اجرایی شدن آنها را دنبال کنیم.

وی با تاکید بر اینکه حفظ جایگاه فرهنگ اسلامی مورد توجه مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است، اضافه کرد: در سیاست‌های اصلی تقویت زیرساخت‌های فرهنگی کشور از جمله حوزه‌های علمیه در بخش سخت‌افزاری مورد توجه قرار گرفته است به همین علت نسبت به حوزه‌های علمیه نگاه خاصی وجود دارد.

نایب رئیس اول کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از لزوم پاسخگویی حوزه‌های علمیه به نیازهای کنونی جامعه بشریت یاد کرد و گفت: نظام اسلامی در حوزه‌های مختلف پیشرفت‌های مطلوبی داشته اما اکنون دشمن با تهاجم فرهنگی تضعیف این پیشرفت‌ها را هدف قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه مقابله با تهاجمات فرهنگی دشمن بدون همدلی و انسجام امکان‌پذیر نیست، تصریح کرد: شکست دشمن در جنگ فرهنگی نیازمند منسجم‌سازی حرکت نهادهای فرهنگی است به همین علت بخش‌های مختلف فرهنگی باید نسبت به استفاده از ظرفیت‌های یکدیگر اهتمام جدی داشته باشند.

شکست دشمن نیازمند منسجم‌سازی حرکت نهادهای فرهنگی است