Home

آمریکا و انگلیس حق سخن گفتن علیه ایران را ندارند

یکی از مراجع تقلید با اشاره به حضور اخیر وزرای آمریکا و انگلیس در بحرین گفت: آمریکا و انگلیس حق سخن گفتن علیه ایران را ندارند و باید قوای ما به اندازه‌ای قوی باشد که لرزه بر اندام دشمن بیفتد.

سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵
آمریکا و انگلیس حق سخن گفتن علیه ایران را ندارند

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار با جمعی از پاسداران آمر به معروف و ناهی از منکر مرکز کوثر و امام خامنه‌ای با اشاره به آیه 104 سوره آل‌ عمران اظهار کرد: در میان مسلمانان باید جمعیتی باشند که مردم را به خیر دعوت کنند و یکی از موضوعات مهم در اسلام کاری است که آمران به معروف انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه تمام کارهای خوب در مقابل امر به‌ معروف و نهی از منکر مثال قطره آب در مقابل اقیانوس بی‌کران است، اضافه کرد: کسانی که توفیق پیدا کردند که در این راه گام بدارند باید خیرها، امرها و معروف‌ها را بشناسند.

این مرجع تقلید با تأکید بر اینکه وصیت‌نامه امام خمینی(ره) را باید مورد کاوش قرار داد، تصریح کرد: امام خمینی(ره) در وصیت‌نامه خود حاصل تجارب خود را در انقلاب آورده که این تجارب برای نسل امروز بسیار کاربردی است.

وی با اشاره به شخصیت امام خمینی‌(ره) بیان کرد: ایشان تنها یک روحانی ساده نبودند بلکه بت‌شکن زمان بودند که توانستند ریشه استبداد را که قرن‌ها در کشور ما رشد کرده بود، بخشکانند.

آیت‌الله نوری همدانی گفت: کشورهای چپاولگر تمام امور کشور ما را قلع‌ و قمع کرده بودند تا جایی که حتی فرهنگ ما را در دست گرفته و رژیم نامشروع سلطنتی را در کشورمان حاکم کرده بودند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه رژیم ارباب‌ و رعیتی نامشروع است، تصریح کرد: عده‌ای خوشگذران بر کشورمان حکومت می‌کردند و مردم را به چشم برده می‌دیدند، در حالی که خداوند می‌فرماید انسان عزت و کرامت دارد.

وی به حرکت امام خمینی‌(ره) برای همراه کردن مردم با انقلاب اشاره کرد و ادامه داد: مردم ما در دوران ستم‌شاهی گمان می‌کردند که باید به اربابان خوشگذران احترام و خدمت کرد ولی بنیانگذار فقید انقلاب پرده را از مقابل چشم مردم برداشت و آنان را با اصل حکمت الهی و کرامت انسانی آشنا کرد.

آیت‌الله نوری همدانی اضافه کرد: در دوران سیاه شاهنشاهی مردم ما هیچ‌ چیزی از خود نداشتند بلکه فراماسون‌ها بودند که برای ما نسخه می‌دادند و حکومت نیز به آن عمل می‌کرد و مردم را مورد ظلم و استبداد قرار می‌داد.

وی با بیان اینکه همه ادیان الهی همیشه فریادگر داشتند، گفت: طلاب نیز باید به‌ عنوان مبلغان دینی، فریادگر باشند و به این امر اهتمام داشته باشند.

آیت‌الله نوری همدانی در بخش دیگری از سخنان خویش به حضور اخیر نخست‌ وزیر انگلستان در جمعی از شیخ‌نشینان خلیج‌فارس در بحرین اشاره کرد و افزود: روباه پیر با چه جراتی به خود حق می‌دهد که در جمع اعراب، از ایران به‌ عنوان تروریست یاد کند و سخنان آنچنانی و تهدیدآمیز بزند.

این مرجع تقلید ادامه داد: کار ما به‌ جایی رسیده است که روباه پیر از آن‌ سوی اروپا در منطقه حاضر شود و علیه ما سخن بگوید، ما باید به‌ اندازه‌ای قوا و قدرت خود را بالا ببریم که دشمن حتی از شنیدن اسم کشور ما لرزه بر اندامش بیفتد چه برسد به آنکه بخواهد علیه ما سخنوری کند.

آیت‌الله نوری همدانی گفت: روز بعد از آنکه وزیر انگلستان علیه ما در منطقه سخنوری کرد، وزیر آمریکا نیز در منطقه حضور یافته و بیان کرده که آمریکا می‌خواهد رهبری منطقه را بر عهده بگیرد و شنیدن این جملات برای ما سخت است.