آمریکا و انگلیس حق سخن گفتن علیه ایران را ندارند

سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵
آمریکا و انگلیس حق سخن گفتن علیه ایران را ندارند

یکی از مراجع تقلید با اشاره به حضور اخیر وزرای آمریکا و انگلیس در بحرین گفت: آمریکا و انگلیس حق سخن گفتن علیه ایران را ندارند و باید قوای ما به اندازه‌ای قوی باشد که لرزه بر اندام دشمن بیفتد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار با جمعی از پاسداران آمر به معروف و ناهی از منکر مرکز کوثر و امام خامنه‌ای با اشاره به آیه 104 سوره آل‌ عمران اظهار کرد: در میان مسلمانان باید جمعیتی باشند که مردم را به خیر دعوت کنند و یکی از موضوعات مهم در اسلام کاری است که آمران به معروف انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه تمام کارهای خوب در مقابل امر به‌ معروف و نهی از منکر مثال قطره آب در مقابل اقیانوس بی‌کران است، اضافه کرد: کسانی که توفیق پیدا کردند که در این راه گام بدارند باید خیرها، امرها و معروف‌ها را بشناسند.

این مرجع تقلید با تأکید بر اینکه وصیت‌نامه امام خمینی(ره) را باید مورد کاوش قرار داد، تصریح کرد: امام خمینی(ره) در وصیت‌نامه خود حاصل تجارب خود را در انقلاب آورده که این تجارب برای نسل امروز بسیار کاربردی است.

وی با اشاره به شخصیت امام خمینی‌(ره) بیان کرد: ایشان تنها یک روحانی ساده نبودند بلکه بت‌شکن زمان بودند که توانستند ریشه استبداد را که قرن‌ها در کشور ما رشد کرده بود، بخشکانند.

آیت‌الله نوری همدانی گفت: کشورهای چپاولگر تمام امور کشور ما را قلع‌ و قمع کرده بودند تا جایی که حتی فرهنگ ما را در دست گرفته و رژیم نامشروع سلطنتی را در کشورمان حاکم کرده بودند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه رژیم ارباب‌ و رعیتی نامشروع است، تصریح کرد: عده‌ای خوشگذران بر کشورمان حکومت می‌کردند و مردم را به چشم برده می‌دیدند، در حالی که خداوند می‌فرماید انسان عزت و کرامت دارد.

وی به حرکت امام خمینی‌(ره) برای همراه کردن مردم با انقلاب اشاره کرد و ادامه داد: مردم ما در دوران ستم‌شاهی گمان می‌کردند که باید به اربابان خوشگذران احترام و خدمت کرد ولی بنیانگذار فقید انقلاب پرده را از مقابل چشم مردم برداشت و آنان را با اصل حکمت الهی و کرامت انسانی آشنا کرد.

آیت‌الله نوری همدانی اضافه کرد: در دوران سیاه شاهنشاهی مردم ما هیچ‌ چیزی از خود نداشتند بلکه فراماسون‌ها بودند که برای ما نسخه می‌دادند و حکومت نیز به آن عمل می‌کرد و مردم را مورد ظلم و استبداد قرار می‌داد.

وی با بیان اینکه همه ادیان الهی همیشه فریادگر داشتند، گفت: طلاب نیز باید به‌ عنوان مبلغان دینی، فریادگر باشند و به این امر اهتمام داشته باشند.

آیت‌الله نوری همدانی در بخش دیگری از سخنان خویش به حضور اخیر نخست‌ وزیر انگلستان در جمعی از شیخ‌نشینان خلیج‌فارس در بحرین اشاره کرد و افزود: روباه پیر با چه جراتی به خود حق می‌دهد که در جمع اعراب، از ایران به‌ عنوان تروریست یاد کند و سخنان آنچنانی و تهدیدآمیز بزند.

این مرجع تقلید ادامه داد: کار ما به‌ جایی رسیده است که روباه پیر از آن‌ سوی اروپا در منطقه حاضر شود و علیه ما سخن بگوید، ما باید به‌ اندازه‌ای قوا و قدرت خود را بالا ببریم که دشمن حتی از شنیدن اسم کشور ما لرزه بر اندامش بیفتد چه برسد به آنکه بخواهد علیه ما سخنوری کند.

آیت‌الله نوری همدانی گفت: روز بعد از آنکه وزیر انگلستان علیه ما در منطقه سخنوری کرد، وزیر آمریکا نیز در منطقه حضور یافته و بیان کرده که آمریکا می‌خواهد رهبری منطقه را بر عهده بگیرد و شنیدن این جملات برای ما سخت است.

آمریکا و انگلیس حق سخن گفتن علیه ایران را ندارند