زندگی شهدا الگوی زندگی اسلامی است/ دشمن از الگو شدن شهدا واهمه دارد

پنجشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۵
زندگی شهدا الگوی زندگی اسلامی است/ دشمن از الگو شدن شهدا واهمه دارد

استاندار گلستان با بیان اینکه زندگی شهدا الگوی زندگی اسلامی است، گفت: درک وصف شهدا بسیار سخت است و مقام شهدا عظیم‌تر از شرایطی است که ما در دنیا برای آنها خطاب قرار می‌دهیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، حسن صادقلو صبح امروز در مراسم نخستین کنگره ملی چهار هزار شهید استان گلستان اظهار کرد: ما امروز به یاد چهار هزار شهید در استان گلستان اینجا جمع شده‌ایم، زیرا نام شهید برای جهان برکت است.

وی ادامه داد: درک وصف شهدا بسیار سخت است و مقام شهدا عظیم‌تر از شرایطی است که ما در دنیا برای آنها خطاب قرار می‌دهیم.

*وصف شهیدان به دلیل نقش‌سازی است

استاندار گلستان خاطرنشان کرد: شهیدان زنده‌اند و این اقرار و ایمان به زنده بودن شهیدان برای ما خادمان کوچک حکم‌زا و ایجاد مسئولیت و تعهد است.

صادقلو گفت: وصف شهیدان به دلیل نقش سازی است که در صحنه داشته‌اند و نقش شهیدان فرازمانی است و نقش شهیدان برای بشریت است و همینجاست و همه بدهکار شهیدان هستند.

وی گفت: شهدا نقشی را ایجاد کردند که ماندگار و یک الگو شد و اجرای این یادواره‌ها و کنگره‌ها برای زنده ماندن یاد آنها و تبدیل شدن یاد آنها به عنوان سبک زندگی است.

* برای مقابله با باطل جهانی نیازمند الگو قرار دادن زندگی شهدا هستیم

استاندار گلستان خاطرنشان کرد: امروز دشمن از مدل شدن شهدای ما بخصوص شهدای دفاع مقدس وحشت دارد و به همین خاطر ما این احیاء نام و راه شهیدان را یک مسیر برای تقابل با باطل می‌دانیم.

صادقلو تاکید کرد: امروز ما برای مقابله با باطل جهانی نیازمند الگو قرار دادن زندگی شهدا هستیم و اگر کسی امروز می‌خواهد یاد شهدا ادامه نداشته باشد به دنبال اهداف دشمنان و مدل نشدن زندگی شهداء به عموان سبک زندگی است.

وی اضافه کرد: امیدواریم خون بهای شهیدان زمینه ایجاد تمدن اسلامی در جهان شود تا بتوانیم پرچم این نظام و تمدن اسلامی را بر دستان مبارک امام عصر بسپاریم.

استاندار گلستان در پایان خطاب به مسئولان خاطرنشان کرد: امیدواریم همتی در راستای حرکت پایدار و مستمر در راستای تبیین آرمان شهدا و امام شهدا داشته باشیم.

زندگی شهدا الگوی زندگی اسلامی است/ دشمن از الگو شدن شهدا واهمه دارد
jkkjkjkjkj