Home

زندگی شهدا الگوی زندگی اسلامی است/ دشمن از الگو شدن شهدا واهمه دارد

استاندار گلستان با بیان اینکه زندگی شهدا الگوی زندگی اسلامی است، گفت: درک وصف شهدا بسیار سخت است و مقام شهدا عظیم‌تر از شرایطی است که ما در دنیا برای آنها خطاب قرار می‌دهیم.

پنجشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۵
زندگی شهدا الگوی زندگی اسلامی است/ دشمن از الگو شدن شهدا واهمه دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، حسن صادقلو صبح امروز در مراسم نخستین کنگره ملی چهار هزار شهید استان گلستان اظهار کرد: ما امروز به یاد چهار هزار شهید در استان گلستان اینجا جمع شده‌ایم، زیرا نام شهید برای جهان برکت است.

وی ادامه داد: درک وصف شهدا بسیار سخت است و مقام شهدا عظیم‌تر از شرایطی است که ما در دنیا برای آنها خطاب قرار می‌دهیم.

*وصف شهیدان به دلیل نقش‌سازی است

استاندار گلستان خاطرنشان کرد: شهیدان زنده‌اند و این اقرار و ایمان به زنده بودن شهیدان برای ما خادمان کوچک حکم‌زا و ایجاد مسئولیت و تعهد است.

صادقلو گفت: وصف شهیدان به دلیل نقش سازی است که در صحنه داشته‌اند و نقش شهیدان فرازمانی است و نقش شهیدان برای بشریت است و همینجاست و همه بدهکار شهیدان هستند.

وی گفت: شهدا نقشی را ایجاد کردند که ماندگار و یک الگو شد و اجرای این یادواره‌ها و کنگره‌ها برای زنده ماندن یاد آنها و تبدیل شدن یاد آنها به عنوان سبک زندگی است.

* برای مقابله با باطل جهانی نیازمند الگو قرار دادن زندگی شهدا هستیم

استاندار گلستان خاطرنشان کرد: امروز دشمن از مدل شدن شهدای ما بخصوص شهدای دفاع مقدس وحشت دارد و به همین خاطر ما این احیاء نام و راه شهیدان را یک مسیر برای تقابل با باطل می‌دانیم.

صادقلو تاکید کرد: امروز ما برای مقابله با باطل جهانی نیازمند الگو قرار دادن زندگی شهدا هستیم و اگر کسی امروز می‌خواهد یاد شهدا ادامه نداشته باشد به دنبال اهداف دشمنان و مدل نشدن زندگی شهداء به عموان سبک زندگی است.

وی اضافه کرد: امیدواریم خون بهای شهیدان زمینه ایجاد تمدن اسلامی در جهان شود تا بتوانیم پرچم این نظام و تمدن اسلامی را بر دستان مبارک امام عصر بسپاریم.

استاندار گلستان در پایان خطاب به مسئولان خاطرنشان کرد: امیدواریم همتی در راستای حرکت پایدار و مستمر در راستای تبیین آرمان شهدا و امام شهدا داشته باشیم.