ساخت مدرسه 6 کلاسه روستای نخل خین بستک

جمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵
ساخت مدرسه 6 کلاسه روستای نخل خین بستک

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان گفت: به منظور توسعه عدالت آموزشی با همت خیر مدرسه‌ساز هرمزگانی، مدرسه 6 کلاسه روستای عشایری نخل خین بستک ساخته می‌شود.

ماشاءالله قاسمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بستک با تبریک میلاد با سعادت پیامبر نور و رحمت حضرت محمد (ص) و میلاد ششمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امام صادق (ع) اظهار کرد: میراث نبوت را باید پاس بداریم و پیام هفته وحدت این است که با دست اتحاد و ذهن هوشیار، در سایه دستورات پیامبر خدا (ص) و عترت پاک آن حضرت، وحدت و همدلی را سرلوحه عمل قرار دهیم.

وی به نقش تاثیرگذار خیرین مدرسه‌ساز در توسعه عدالت آموزشی تاکید کرد و افزود: تردیدی نیست که خیرین نقش تعیین کننده‌ای در توسعه عدالت آموزشی دارند. آنان با کرامت خویش سهم بسزایی در  پیشرفت کشور دارند.

قاسمی رشد چشمگیر مشارکت خیرین در سال جاری را ستود و خاطرنشان کرد: بحمدالله پس از برگزاری هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز و البته اولین همایش خیرین مدرسه‌ساز مکران، تحول چشمگیری در مشارکت خیرین مدرسه‌ساز به وجود آمده است که با همه وجود از همراهی آنان تشکر و قدردانی می‌کنیم.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه احداث مدرسه 6 کلاسه روستای نخل خین شهرستان بستک اظهار داشت: این پروژه در زمینی به مساحت 2500 متر مربع، با زیربنای 384 متر مربع توسط خیر ساخته خواهد شد.

قاسمی با تقدیر از تلاش‌های محمد صفری نماینده خیر ابراز امیدواری کرد با همت خیر و اهالی، این پروژه تا مهر ماه 96 آماده بهره‌برداری شود.

به گزارش فارس نخل خین روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان بستک در استان هرمزگان با 250 نفر جمعیت است که جاده آسفالت ارتباطی ندارد و تردد از آن به دشواری انجام می‌شود و در گذشته عشایر کوچنده بودند، اما در حال حاضر سکونت دائم دارند، شغل اکثریت آنان از گذشته تاکنون دامداری است و در سال 1393 بنا به گفته امام جمعه روستا 7 دانش‌آموز که از مقطع دبستان به مقطع متوسطه اول راه یافته بودند به دلیل مشکل تردد و نبود فضای آموزشی ترک تحصیل کرده‌اند.

از: خبرگزاری فارس
ساخت مدرسه 6 کلاسه روستای نخل خین بستک