مشاور یهودی «ترامپ» سفیر جدید آمریکا در رژیم صهیونیستی شد

جمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵
مشاور یهودی «ترامپ» سفیر جدید آمریکا در رژیم صهیونیستی شد

«دیوید فریدمن» مشاور یهودی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور منتخب آمریکا بعنوان سفیر جدید ایالات متحده در رژیم صهیونیستی معرفی شد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور منتخب آمریکا که اکنون مشغول انتخاب افراد برای تصدی پست‌های مهم در دولت آینده‌اش است، «دیوید فریدمن» مشاور ارشد خود در امور اسرائیل را برای سفارت در رژیم صهیونیستی معرفی کرد.

ترامپ ساعات پایانی روز پنجشنبه طی بیانیه‌ای ضمن معرفی فریدمن به عنوان سفیر جدید آمریکا در اراضی اشغالی فلسطین، گفت: «پیوند میان اسرائیل و ایالات متحده عمیق است و من اطمینان حاصل خواهم کرد که در زمان ریاست جمهوری‌ام، هیچ تنشی میان ما ایجاد نشود.»

شبکه خبری «آی24» به نقل از ترامپ گزارش داد: «دیوید فریدمن بعنوان سفیر آمریکا در اسرائیل، حافظ روابط ویژه میان دولت‌های ما خواهد بود.»

فریدمن نیز طی بیانیه‌ای با اعلام انتخاب شدنش به این سمت، تاکید کرد که برای حصول صلح (میان فلسطین و اسرائیل) تلاش خواهد کرد و این امر را با «انتقال سفارت آمریکا (از تل‌آویو) به پایتخت دائمی اسرائیل یعنی قدس، انجام خواهد داد.»

این وکیل 57 ساله گزینه دوم ترامپ در کنار گرینبلت برای تصدی سمت مشاور در امور فلسطین اشغالی است. فریدمن بعنوان یک کارشناس اقتصادی، سال‌هاست که وکیل ترامپ است. وی البته نسبت به آینده راهکار دو دولتی برای پایان دادن به مناقشات فلسطین-اسرائیل خوش‌بین نبوده و حزب جمهوری‌خواه را تشویق کرده بود این مسئله را رد کند.

فریدمن همچنین معتقد است الحاق کرانه باختری به وجهه رژیم صهیونیستی به عنوان یک دولت یهودی آسیب نخواهد زد.

مشاور یهودی «ترامپ» سفیر جدید آمریکا در رژیم صهیونیستی شد