فعالیت دبیرخانه کنگره تاریخ معماری و شهرسازی در شهر قم دائمی شد

یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵
فعالیت دبیرخانه کنگره تاریخ معماری و شهرسازی در شهر قم دائمی شد

دبیر علمی کنگره استانی تاریخ معماری و شهرسازی ایران گفت: با توجه به لزوم توجه به تاریخ شهر قم به این نتیجه رسیدیم که فعالیت کنگره تاریخ معماری و شهرسازی در شهر قم دائمی باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، سیده شبنم فاطمی پیش از ظهر امروز در دیدار اعضای کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران با آیت‌الله سعیدی با اشاره به این هدف برگزاری این کنگره اظهار کرد: از همان ابتدای فعالیت دبیرخانه کنگره تاریخ معماری و شهرسازی در استان قم، هدف ما خدمت به حضرت معصومه(س) بود و امیدواریم که خادمان بارگاه ایشان به ما کمک کنند.

وی ادامه داد: با توجه به لزوم توجه به تاریخ شهر قم به این نتیجه رسیدیم که فعالیت کنگره تاریخ معماری و شهرسازی در شهر قم دائمی باشد تا به افق موردنظر در این بحث در شهر قم برسیم.

دبیر علمی کنگره استانی تاریخ معماری و شهرسازی ایران افزود: بخش زیادی از دانشنامه تاریخ شهر قم به تاریخ علمای تشیع، علمای شیعه و حرم حضرت معصومه(س) مربوط می‌شود و دبیرخانه کنگره تاریخ معماری و شهرسازی باید در این زمینه همکاری‌های بیشتری را با حرم حضرت معصومه(س) داشته باشد.

فاطمی با اشاره به لزوم برپایی نمایشگاهی از تاریخ شهر قم اظهار کرد: پیشنهاد می‌کنم که نمایشگاهی از تاریخ این شهر در جوار حرم حضرت معصومه(س) برپا شود تا پرداختن به بحث‌های فرهنگی را به نحو مطلوب در این نمایشگاه شاهد باشیم.

وی ادامه داد: در کنگره تاریخ معماری و شهرسازی افراد زیادی از شهرهای مختلف به شهر قم می‌آیند که می‌خواهیم این افراد بیشتر با حرم حضرت معصومه(س) آشنا شوند، معرفی دقیق این بارگاه در کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ضروری است و به دنبال یک برداشت معنوی خوب از برگزاری این کنگره در شهر قم هستیم.

فعالیت دبیرخانه کنگره تاریخ معماری و شهرسازی در شهر قم دائمی شد