70 واحد عرضه قلیان در ساوجبلاغ پلمب شد

یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵
70 واحد عرضه قلیان در ساوجبلاغ پلمب شد

فرماندار شهرستان ساوجبلاغ از پلمب70 واحد عرضه قلیان در این شهرستان خبر داد و گفت: به منظور کنترل بازار و جلوگیری از تخلفات نظارت بر واحدهای صنفی در ساوجبلاغ به صورت مستمر ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ساوجبلاغ، ابوالقاسم پالیزگیر ظهر امروز در نشست برسی آسیب‌های اجتماعی در این شهرستان با بیان اینکه ارائه آموزش‌ها به نسل نوجوان و جوان و بیان برخی از مشکلات موجود در جامعه و آگاه کردن آنها یکی از مهمترین مواردی است که مسؤولان در بخش‌های مختلف باید به آن توجه ویژه داشته باشند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه مشکلات موجود در جامعه بیش از همه نوجوانان و جوانان را تهدید می‌کند افزود: در این راستا پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نیازمند همکاری همه دستگاه‌ها و تشکل‌های مردمی است.

فرماندار شهرستان ساوجبلاغ در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه سمن‌ها ازجمله نهادهایی هستند که می‌توانند نقش موثری را در کاهش آسیب‌های اجتماعی داشته باشند خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این تشکل‌ها از میان مردم تشکیل شده می‌تواند ارتباط بیشتری را با جامعه داشته و مسیر رفع آسیب‌های اجتماعی را نیز به درستی طی کند.
پالیزگیر وجود مشکلاتی چون مواد مخدر را از مهمترین معضلاتی دانست که در جامعه وجود دارد و بیان داشت: در این راستا باید با آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی به افراد مختلف جامعه و به ویژه نوجوانان و جوانان این معضل را در جامعه کاهش دهیم.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه 58 درصد از معتادان زیر 34 سال سن دارند، گفت: یکی از اهداف شوم دشمن نشانه رفتن نوجوانان و جوانان این کشور است تا با درگیر کردن آنان با موادمخدر بتوانند به اهداف شوم خود برسند.

فرماندار شهرستان ساوجبلاغ در بخشی دیگر از سخنان خود بااشاره به اینکه یکی از مکان‌هایی که متأسفانه می‌تواند بسیاری از جوانان و نوجوانان را درگیر این معضل اجتماعی سازد را‌ وجود مراکز عرضه قلیان دانست، و افزود: در این راستا در این شهرستان 70 واحد صنفی عرضه قلیان فعال بود که با تدابیر و تمهیدات اندیشید شده تمامی این واحدها پلمب شد.

پالیزگیر همچنین از استمرار نظارت و کنترل بر واحدهای مختلف صنفی در این شهرستان خبر داد و گفت: 10 هزار واحد صنفی در ساوجبلاغ فعال است که با توجه به اهمیت سلامت فعالیت این واحدها نظارت و کنترل بر این واحدها به صورت مستمر ادامه دارد.

70 واحد عرضه قلیان در ساوجبلاغ پلمب شد
jkkjkjkjkj