حمایت بیشتر از فیلم‌سازان توسط حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد

دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵
حمایت بیشتر از فیلم‌سازان توسط حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد

رئیس حوزه هنری کهگلویه و بویراحمد از فراهم شدن بسترهای لازم برای تولید فیلم و حمایت از فیلم‌سازان در حوزه هنری استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، محمدشریف اسلامی عصر امروز در آیین رونمایی از تولیدات حوزه تصویری حوزه هنری استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: هنرمندان مجربی در حوزه ساخت فیلم و در کل در حوزه سینما داریم.

رئیس حوزه هنری استان کهگیلویه و بویراحمد که خود از فیلم‌سازان و از هنرمندان در عرصه فیلم کوتاه به شمار می‌رود با یاد خاطراتی از گذشته و سختی‌هایی که فیلم‌سازان تحمل می‌کردند، تصریح کرد: در گذشته نه مکان و فضای درست و حسابی و نه دوربین و لوازم و ابزارآلات برای این کار در اختیار داشتیم.

اسلامی بیان کرد: کیفیت دوربین گوشی‌های همراه امروزی بسیار بهتر از دوربین‌هایی بود که در گذشته از آن‌ها برای کار تولید و ساخت فیلم استفاده می‌کردیم.

این مسوول با اشاره به سالن جلسات اتاق بازرگانی یاسوج که مراسم رونمایی از آثار هنرهای تصویری در آن انجام شد، تصریح کرد: هیچ سالنی که جوابگوی کار سینمایی باشد در استان نداشتیم اما امروز همه این ظرفیت‌ها و بسترها را در اختیار داریم.

رئیس حوزه هنری استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به این که در گذشته محلی برای عرضه محصولات و تولیدات سینمایی و فیلم‌های تهیه شده وجود نداشت افزود: در کل سالی یک یا دو جشنواره برگزار می‌شد و بسیاری از فیلم‌ها مجالی برای نمایش پیدا نمی‌کردند.

وی با توصیه به فیلم‌سازان برای این که از ظرفیت فضای مجازی برای عرضه فیلم‌های خود غافل نشوند افزود: در گذشته جایی برای عرضه فیلم‌ها نداشتیم اما الان شبکه‌های اجتماعی بهترین مکان برای عرضه تولیدات هستند.

اسلامی گفت: گاهی فیلم‌هایی در شبکه‌های اجتماعی عرضه می‌شوند که 60 تا 70 هزار بازدیدکننده دارند.

این مسؤول در حوزه هنر و فرهنگ استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه حوزه هنری؛ هنرمندان را در ساخت و تولید آثار خوب یاری می‌کند افزود: اعتبارات خوبی هم در این زمینه در اختیار داریم.

حمایت بیشتر از فیلم‌سازان توسط حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد