دکتر تابعی تبلور علم و ایمان توأمان هستند

دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵
دکتر تابعی تبلور علم و ایمان توأمان هستند

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: دکتر ضیاءالدین تابعی الگوی راستین علم و ایمان و اخلاق هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، محمود نجابت شامگاه امشب در ششمین همایش «دیبا» دیدار با بزرگان ایران که به تجلیل از دکتر سید ضیاءالدین تابعی متخصص رشته پاتولوژی اختصاص داشت، بیان کرد: نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه علوم پزشکی شیراز سعی دارد الگوهایی برای دانشجویان و دستیاران جوان معرفی کند که در همین راستا تجلیل و معرفی دکتر تابعی به‌عنوان یکی از نمونه‌های والای علم و ایمان مدنظر قرار گرفت.

وی افزود: استاد تابعی در سطح بالای علمی و تخصصی قرار داشته و از انگشت‌شماران دارای نظریه در عرصه پاتولوژی کشور هستند و در شرایطی که فضای کار برای ایشان در آمریکا فراهم بود به میهن بازگشتند و در تمام مراحل زندگی ایمان و اخلاق را به تبلور رساندند.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: نگاه نوی ایشان به پاتولوژی و بحث انتقال خون بسیار الهام‌بخش بوده و بنیاد بیماری‌های سرطانی که توسط ایشان پایه‌ریزی شد خدمات بسیاری ارائه کرده و همچنین این استاد گران‌قدر سالها مسئول گروه پاتولوژی و در شمار بنیان‌گذاران اخلاق پزشکی و از ارکان شورای کشوری آن هستند.

وی یادآور شد: دکتر تابعی کارهای عمیق و مطالعات بسیاری در بحث اخلاق پزشکی و مقوله شفا انجام دادند.

رئیس پردیس بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این زمینه گفت: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های دکتر تابعی اخلاص ایشان است که این اخلاص انسان‌ها را جذب می‌کند و افراد دوست دارند در کارهای ایشان مشارکت کنند.

محمدرضا پنجه شاهین افزود: ایشان تبلور اخلاق پزشکی است و علاوه بر تخصص آسیب‌شناسی و پاتولوژی از اساتید مسلم علم اخلاق پزشکی محسوب شده و به‌عنوان مدیر گروه در این حوزه تألیفات بسیار داشته و در کلاس‌ها و کارگاه‌های خود دانشجویان بسیار تربیت‌کرده‌اند.

وی ابراز داشت: جهان‌بینی دکتر تابعی بر این مبنا است که اخلاق را محور تمام امور و کارها و برنامه‌های انسان می‌دانند.

دکتر تابعی تبلور علم و ایمان توأمان هستند
jkkjkjkjkj