Home

مسائل منطقه موضوع مذاکره ما با آمریکا نبوده و نخواهد بود/نفوذ ایران در یمن به کری و الجبیر ارتباطی ندارد

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: هیچ مذاکره‌ای با طرف آمریکایی در هیچ موضوعی به غیر از برجام نداشته‌ایم و مسائل منطقه موضوع مذاکره ما با آمریکا نبوده و نخواهد بود.

دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵
مسائل منطقه موضوع مذاکره ما با آمریکا نبوده و نخواهد بود/نفوذ ایران در یمن به کری و الجبیر ارتباطی ندارد

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه پیش از ظهر امروز (دوشنبه) در نشست خبری در پاسخ به سوالی خبرنگار فارس در خصوص ادعای روز گذشته جان کری وزیر امور خارجه مبنی بر اینکه با ایران درباره یمن گفت‌وگو داشته است، اظهار داشت: هیچ مذاکره‌ای با طرف آمریکایی در هیچ موضوعی به غیر از برجام نداشته‌ایم و مسائل منطقه موضوع مذاکره ما با آمریکا نبوده و نخواهد بود.

وی افزود: مواضع ما در یمن روشن است و دخالت خارجی وضعیت یمن را به وضعیت بغرنج امروز تبدیل کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه بر توقف حملات و بمباران‌های رژیم آل‌سعود در یمن تاکید کرد.

قاسمی درباره نفوذ ایران در یمن تصریح کرد: نفوذ اصولا حضور نیست و نفوذ به تاریخ و فرهنگ و گذشته‌های دور برمی‌گردد و ربطی به دیگران ندارد.

وی تاکید کرد: بحث نفوذ ایران در یمن به کری و الجبیر ارتباطی پیدا نمی‌کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: وزیر خارجه عربستان باید بیاموزد از حمایت تروریسم دست بردارد و به دولتش هشدار بدهد که وضعیت وخیمی در انتظارشان خواهد بود.

قاسمی همچنین در پاسخ به سوالی گفت که سفرای ایران برای سوریه و عمان نامگذاری شده و مراحل طبیعی و سیر اداری کار خود را دنبال می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: امیدوارم در اسرع وقت سیر و مراحل اداری را طی کند و هر چه زودتر در سفارتخانه‌های ایران در مسقط و دمشق مستقر شده و وظایفشان را انجام دهند.

این خبر در حال تکمیل است