آمانو: از ایران درباره تولید پیشران هسته ای توضیح خواستیم

دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵
آمانو: از ایران درباره تولید پیشران هسته ای توضیح خواستیم

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره سفر اخیرش به تهران گفته است که از ایران درباره طرحهای تولید پیشرانهای هسته‌ای برای حمل و نقل دریایی توضیح خواسته است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی پس از پایان سفرش به تهران، درباره این سفر و دیدارهایش با مقامات ایران اظهارنظر کرد.

پایگاه «ایندیا لایو تودی» در گزارشی نوشته است که آژانس بین المللی انرژی اتمی از ایران درباره جزئیات طرح اعلامی اخیرش برای تولید پیشرانهای هسته ای توضیح خواسته است.
یوکیا آمانو امروز دوشنبه در وین  اینطور تصریح کرد: «ما به دنبال دریافت توضیحات در خصوص طرحهای اعلام شده برای تولید پیشرانهای هسته ای برای حمل و نقل دریایی بوده ایم».

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی با اشاره به سفرش به تهران افزود: «من بر نیاز به رعایت کردن نیازمندیهای مرتبط با توافق جامع پادمان و پروتکل الحاقی و برنامه جامع اقدام مشترک تاکید کردم».

روز گذشته رئیس جمهور ایران در دیدار با آمانو اظهار امیدواری کرده بود ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بتوانند همکاری‌های فنی خوبی در زمینه تولید پیشران‌های هسته‌ای برای حمل و نقل دریایی با یکدیگر داشته باشند(جزئیات بیشتر).

آمانو: از ایران درباره تولید پیشران هسته ای توضیح خواستیم