بازدید اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهر قم از کتابخانه آستان حضرت معصومه(س)

سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵
بازدید اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهر قم از کتابخانه آستان حضرت معصومه(س)

اعضای کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قم از کتابخانه آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) بازدید کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، جمعی از اعضای کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قم ظهر امروز با حضور در کتابخانه آستان مقدس حضرت معصومه(س) از نزدیک از بخش‌های مختلف این کتابخانه بازدید کردند.

در این بازدید طوبی حجازی رئیس کمیسیون فرهنگی، امیرعلی احمدی، سیدمهدی مقیمی و زهرا نادری از اعضای این کمیسیون حضور داشتند.

بازدید از گنجینه کتب، بخش‌های عمومی، منابع و نسخ خطی و... جزو برنامه‌های اعضای کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر در این بازدید بود.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قم در حاشیه این بازدید با تاکید بر نگاه علمی خوب آستان حضرت معصومه(س) برای ایجاد این کتابخانه تصریح کرد: این کتابخانه نشان دهنده این است که آستان در کنار مباحث معنوی به مباحث علمی و تخصصی نیز توجه ویژه دارد.

طوبی حجازی با بیان اینکه منابع و نسخ خطی قدیمی بسیار ارزشمندی در این کتابخانه گردآوری شده است افزود: مجموعا آرشیو بسیار خوبی در کتابخانه فراهم شده که می‌تواند پاسخگوی نیازهای مختلف باشد.

وی با تاکید بر اینکه منابع موجود در کتابخانه آستان حضرت معصومه(س) از تنوع بسیار خوبی برخوردار است گفت: عمومی بودن استفاده از کتابخانه یکی از مزایایی است که محدودیتی برای مردم برای بهره گیری از منابع علمی و معنوی ایجاد نمی‌کند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قم وجود مطالب جامع برای سنین و مخاطبان مختلف با رشته های متنوع را متذکر شد و خاطرنشان کرد: به روز رسانی و دیجیتال کردن منابع و اسکن کتب قدیمی برای جلوگیری از بین رفتن آنها اقدامات شایسته‌ای است که در این کتابخانه صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه تمام دستگاه های فرهنگی استان در کنار آستان برای ارتقای امکانات و کیفیت بخشی به خدمات این کتابخانه کمک کنند افزود: کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قم در نظر دارد جلسه مشترک با حضور سه تن از مدیران عامل شهرداری و شهردار منطقه هفت برای فضاسازی و زیباسازی کتابخانه تشکیل دهد.

حجازی در پایان سخنان خود از عزم مدیر کتابخانه آستان مقدس حضرت معصومه(س) برای تجهیز و توسعه این کتابخانه تقدیر کرد.

بازدید اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهر قم از کتابخانه آستان حضرت معصومه(س)