Home

تغییر قانون ارزش‌ افزوده به ضرر مردم لنجان خواهد بود/ لزوم توجه به درآمدهای پایدار در شهرداری‌ها

چهارشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۵
تغییر قانون ارزش‌ افزوده به ضرر مردم لنجان خواهد بود/ لزوم توجه به درآمدهای پایدار در شهرداری‌ها

شهردار سده لنجان گفت: تغییر قانون ارزش‌ افزوده که چندی پیش در کمیسیون تلفیق مجلس هم رأی آورد به ضرر شهرستان لنجان خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از لنجان، میثم محمدی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به افتتاح هشت پروژه عمرانی در شهر سده لنجان، اظهار کرد: علیرغم تمام مشکلات موجود در زمینه‌های اقتصادی سعی کردیم به وعده‌هایی که پیش‌ از این به مردم عزیز داده بودیم، جامه عمل بپوشانیم.

وی با بیان اینکه هشت پروژه عمرانی دیگر در دست اقدام این شهرداری است، افزود: در حال حاضر این پروژه‌ها بیش از هفتاد درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند و امیدواریم تا پایان سال جاری یا پیش از برگزاری انتخابات تمامی پروژه‌ها را به بهره‌برداری برسانیم.

شهردار سده لنجان با اشاره به کاربری پروژه‌هایی که عصر امروز با حضور مسؤولان استانی افتتاح خواهد شد، تصریح کرد: این پروژه‌ها بیشتر جنبه عمرانی و زیباسازی شهری را دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به بهره‌برداری از خیابان آیت‌الله مدرس، پیاده‌روسازی معابر اصلی شهر، بهره‌برداری از پارک محله‌ای جام جم، احداث آب‌نما و تکمیل میدان سفیر امید اشاره کرد.

محمدی با اشاره به علت عدم تکمیل روکش آسفالت خیابان امام(ره) شهر سده لنجان، تصریح کرد: خیابان امام خمینی(ره) یکی از خیابان اصلی شهر سده بوده و از آنجایی‌ که برخی از نهادهای دیگر نظیر اداره آب و فاضلاب، شرکت گاز و مخابرات در صدد هستند در برخی از قسمت‌های این خیابان به حفاری بپردازند، بنابراین شهرداری هم در راستای مدیریت یکپارچه شهری و نیز جلوگیری از تخریب و اسراف بیت‌المال تنها یک هزار و 500 متر از این خیابان را روکش آسفالت کرد.

وی توسعه پارک‌های محله‌ای را از دیگر اهداف شهرداری در جهت توسعه شهری دانست و خاطرنشان کرد: یکی از محله‌هایی که اکثر ساکنان آن‌ مهاجر هستند و پیش‌ از این هم از امکانات چندانی برخوردار نبودند، محله جام جم بود که خوشبختانه امروز شاهد بهره‌برداری از شبکه آب و فاضلاب و احداث پارک محله‌ای جام جم خواهیم بود.

شهردار سده لنجان در ادامه از تکمیل 70 درصدی پروژه رستوران سنتی شهر سده لنجان خبر داد و تصریح کرد: 30 درصد این پروژه را برای مشارکت بخش خصوصی مدنظر قرار داده‌ایم و تا کنون چندین سرمایه‌گذار بومی و غیر بومی برای مشارکت اعلام آمادگی کرده‌اند.

محمدی با بیان اینکه شهرداری سده لنجان به دنبال درآمدهای پایدار است، تصریح کرد: لنجان یک شهرستان صنعتی به‌ حساب می‌آید و بخشی از درآمدهای شهرداری از محل اعتبارات ذوب‌آهن اصفهان تأمین می‌شود، به همین خاطر به‌ محض بروز مشکلات و رکود اقتصادی شاهد بروز برخی مشکلات اساسی در شهرداری هستیم و بر همین اساس ضروری است تا به سمت درآمدهای پایدار برویم.

وی با اشاره به فرآیند جدید در برنامه ششم در خصوص متمرکز کردن عوارض ارزش‌ افزوده در مرکز استان‌ها، تأکید کرد: تغییر قانون ارزش‌ افزوده که چندی پیش در کمیسیون تلفیق مجلس هم رأی آورد به ضرر شهرستان لنجان خواهد بود، چرا که توزیع ارزش‌ افزوده به‌ صورت استانی برخی از امتیازات را از شهرستان لنجان خواهد گرفت.

شهردار سده لنجان در ادامه با اشاره به مطالبات شهرداری سده از ذوب‌آهن اصفهان، خاطرنشان کرد: مجموعه مطالبات و مبالغی که در طول سال‌های 93، 94 و 95 در دارایی ثبت‌ شده، نشان می‌دهد که شهر سده لنجان بالغ‌ بر 30 میلیارد مطالبه دارد که البته ذوب‌آهن اصفهان این بدهی را قسط‌بندی کرده که قسط‌بندی این مطالبات کمکی شایانی در حال حاضر به ما نخواهد کرد.

محمدی با تأکید بر حمایت آحاد جامعه از شهرداری‌ها متذکر شد: با چنین روندی که پیش رو داریم احتمال دارد که با ریزش و تعدیل نیرو در شهرداری‌ها مواجه شویم که برای مقابله با چنین آسیب‌هایی ضروری است تا به سمت درآمدهای پایدار برویم.

وی در پایان از تحقق 70 درصدی بودجه شهرداری تا پایان سال خبر داد و تصریح کرد: با روند موجود بالغ‌ بر 30 درصد از بودجه سال 95 شهرداری سده لنجان محقق نخواهد شد که این رقم در مقایسه با گذشته با رشد چشم‌گیری مواجه شده است.

به گزارش فارس، هشت پروژه عمرانی شهر سده لنجان عصر امروز با اعتباری بالغ‌ بر 34 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

تغییر قانون ارزش‌ افزوده به ضرر مردم لنجان خواهد بود/ لزوم توجه به درآمدهای پایدار در شهرداری‌ها