میرعمادیان: تقوی با عدم شرکت در مسابقات یک سال دیگر عقب افتاد/ او باید با خودش کنار بیاید

چهارشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۵
میرعمادیان: تقوی با عدم شرکت در مسابقات یک سال دیگر عقب افتاد/ او باید با خودش کنار بیاید

مربی سازنده کشتی آزاد گفت: رقابت‌ها عمومی کشتی نشان داد که هنوز انبار کشتی خالی نیست و تنها باید با شناسایی استعدادها و برنامه‌ریزی مناسب، خلاءهای موجود را پر کنیم.

مصطفی میرعمادیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره سطح مسابقات عمومی کشتی آزاد گفت: با حضور نفرات نام‌دار و شکست قهرمانان، سطح این مسابقات واقعاً بالا بود و یکی از مسابقاتی بود که حضور تمام قهرمانان چشمگیر بود که نشان از قانونمندی کشتی دارد.

وی ادامه داد: این مسابقات به‌خصوص برای کشتی‌گیران درجه دوم بسیار خوب بود تا خودی نشان دهند. نتایج این رقابت‌ها نشان داد که هنوز هم انبار کشتی خالی نیست و تنها باید با شناسایی استعدادها و برنامه‌ریزی مناسب، خلاءهای موجود را پر کنیم.

مربی سازنده کشتی آزاد مازندران درباره خلأهای موجود در اوزان مختلف تیم ملی تصریح کرد: خوشبختانه در تمام اوزان نفرات خوبی در اختیار داریم، اما در بعضی وزن‌ها مانند 70، 74 و 96 کیلوگرم باید بیشتر کار و سرمایه‌گذاری کنیم. خوشبختانه در 86 کیلوگرم چندین کشتی‌گیر خوب را داریم که باید آنها را مدیریت کنیم و بعد از حضور در چند تورنمنت برخی از آنها را به وزن 96 کیلوگرم بفرستیم تا این وزن را هم بیمه کنیم و از طرفی با فراهم کردن شرایط برای برخی 96 کیلویی‌ها، سنگین‌وزن را نیز بیمه کنیم.

میرعمادیان افزود: در سبک‌وزن هم فاصله رحیمی با نفرات بعدی‌اش زیاد است و باید به دنبال جانشین خوبی برای او باشیم. در 61 کیلوگرم مهران نصیری،‌ صادقی، احسان‌پور و حتی اسماعیل‌پور را داریم که خیال‌مان را راحت کرده‌اند. در 65 کیلو هم با حضور نفراتی مانند نصیری، یگانه‌جعفری و محمدی نگرانی چندانی نخواهیم داشت، اما در 70 و 74 کیلوگرم هنوز مشکل داریم؛ با کوچ حسن یزدانی این وزن خالی شده است و نتوانسته‌ایم کشتی‌گیر شاخصی را معرفی کنیم.

وی ادامه داد: در 96 کیلوگرم هم هنوز مهره قابل‌اعتمادی مانند رضا یزدانی پیدا نکرده‌ایم و در سنگین‌وزن هم اگر کمیل نخواهد ادامه دهد، جانشین مناسبی نخواهد داشت. کشتی‌گیران زیادی داریم، اما نفرات شاخص کم داریم. کادر فنی باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که با حضور در تورنمنت‌ها بتواند این نفرات شاخص را به سطح بین‌المللی نزدیک کند.

مربی سازنده کشتی آزاد مازندران گفت: در 74 کیلوگرم کشتی‌گیری مانند تیموری عملکرد خوبی داشت، اما هنوز خام است و نیاز به میدان دیدن دارد. در 70 کیلو هم جمال عبادی کشتی‌گیر خوبی نشان داد و می‌توانند در آینده جانشین خوبی برای حسن یزدانی باشند. ابراهیمی با قهرمانی در 86 کیلو بازگشت خوبی داشت.

میرعمادیان درباره علت عدم حضور مهدی تقوی در این رقابت‌ها گفت: مهدی ابتدا باید با خودش کنار بیاید، او با عدم شرکت در این مسابقات یک سال دیگر عقب افتاد، در حالی‌که می‌تواند خلاء 70 کیلو را پر کند. او نباید با فشار رسانه‌ها یا هواداران در مسابقات شرکت کند چون فایده‌ای ندارد، بلکه باید خودش بخواهد و گام به میدان بگذارد. در این صورت است که بار دیگر می‌تواند به نفر اول تیم ملی تبدیل شود.

وی با درخواست از مسئولان فدراسیون کشتی گفت: پیش از این قرار بود نفرات اول تا سوم رقابت‌های عمومی در جام تختی شرکت کنند،‌ اما شنیده‌ام قرار است تنها به نفرات اول مجوز حضور در این مسابقه را دهند، از فدراسیون کشتی درخواست می‌کنم در این خصوص تجدیدنظر کنند؛ چراکه تمام این نفرات پشتوانه‌های کشتی ما هستند و با حضور آنها اردوهای تیم ملی پربارتر می‌شوند و می‌توانیم موفقیت کشتی را در المپیک آینده تضمین کنیم.

میرعمادیان: تقوی با عدم شرکت در مسابقات یک سال دیگر عقب افتاد/ او باید با خودش کنار بیاید