تأخیر در اجرای یادمان شهدای گمنام دهدشت به زمانبر بودن تأیید طرح برمی‌گردد

پنجشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۵
تأخیر در اجرای یادمان شهدای گمنام دهدشت به زمانبر بودن تأیید طرح برمی‌گردد

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد روند کند عملیات یادمان گمنام شهدای دهدشت را به طولانی بودن پروسه تأئید طرح این یادمان ربط داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از کهگیلویه، امرالله درفشی ظهر امروز در نشست هیأت امنای شهدای گمنام دهدشت اظهار داشت: تدفین شهدای گمنام به درخواست مسؤولان شهرستانی یا بخش ،شورای شهر به عنوان نماینده مردم و فرماندهان نظامی و انتظامی صورت می‌گیرد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد افزود: اواخر سال 91 درخواست تدفین شهدای گمنام در دهدشت ارائه و به کمیته جستجوی مفقودین اعلام شد.

وی با بیان اینکه بعد از مکان‌یابی تدفین، از مسؤولان وقت تعهداتی مبنی بر همکاری در ساخت یادمان گرفته شد، تصریح کرد: پس از اخذ تعهد، هیأت امنای یادمان تشکیل و افرادی به عنوان اعضا معرفی شدند.

درفشی با اشاره به اینکه مقرر شده بود هیأت امنا هر دو ماه یکبار نشست بررسی یادمان را برگزار و از چگونگی پیشرفت پروژه مطلع شوند، ادامه داد: نباید مشکلات یادمان را به شخص فرماندار یا فلان اداره تنها ربط داد بلکه همه موظفند همکاری داشته باشند.

این مسؤول با اشاره به گزارش‌های رسانه‌ها درباره یادمان شهدای گمنام با بیان اینکه دغدغه رسانه خوب است گفت: اما توهین به هر مسؤولی خوبیت ندارد و آن را قبول نمی‌کنم.

وی افزود: اینطور هم نیست که ما نسبت به قضیه بی تفاوت بوده باشیم،ما هم دغدغه داریم.

این مسؤول وظیفه بنیاد حفظ آثار در این پروژه را نظارت بر اجرای ساخت و ساز یادمان و اسلامی بودن الگوی ان دانست و گفت:تا زمانی که پروژه پیمانکار دارد نمی‌توان به نیروهای مردمی واگذار کرد.

درفشی تصریح کرد: اسنادی که ارائه شده است نشان می دهد تاکنون 230 میلیون تومان در ساخت یادمان هزینه شده که از این مبلغ 175 میلیون تومان برای المان بوده است.

وی تأخیر در تأئید طرح ارائه شده را از دلایل به درازا کشیدن اجرای عملیات عنوان و بیان کرد: عده‌ای مخالف اجرای این طرح بودند و عده ای از جمله فرماندار وقت بر این طرح تأکید داشت.

درفشی فرهنگ ایثار و شهادت را برگرفته از آیات و روایات دین اسلام خواند و با بیان اینکه ایثار و پایداری باعث شد هشت سال در برابر سلطه بیگانگان مقاومت کنیم،افزود: باید تلاش کنیم این روحیه در میان نسل‌ها نهادینه شود.

وی افزود: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در این راستا مأموریت‌های بسیاری انجام داده که تدفین شهدای گمنام در شهرها یکی از این کارها است.

به گفته درفشی با این کار پیام دفاع مقدس به نسل کنونی و نسل آینده منتقل می‌شود.

تأخیر در اجرای یادمان شهدای گمنام دهدشت به زمانبر بودن تأیید طرح برمی‌گردد