رکورد لغو عمل‌های جراحی در انگلیس به دلیل مشکلات تامین بودجه شکسته شد

یکشنبه ۰۵ دی ۱۳۹۵
رکورد لغو عمل‌های جراحی در انگلیس به دلیل مشکلات تامین بودجه شکسته شد

کوتاهی دولت انگلیس در تامین بودجه مراکز درمانی و بیمارستان‌هایی که خدمات درمانی عمومی ارائه می‌کنند،‌ باعث شد رکورد لغو جراحی‌های اروژانسی شکسته شود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، حزب اپوزیسیون انگلیس از خدمات درمانی ملی این کشور آماری به دست آورده که نشان می‌دهد در ماه گذشته میلادی تعداد جراحی‌های لغو شده رکورد تمامی سال‌های پیش را شکسته است.

به نوشته روزنامه گاردین، عدم  توجه دولت انگلیس به وظیفه خود برای تامین بودجه بخش‌های درمانی در این کشور منجر به لغو شمار بالایی از عمل‌های جراحی اورژانسی شده است.

حزب اپوزیسیون انگلیس خبر داد، تعداد جراحی‌های اضطراری که در ماه نوامبر لغو شده‌اند، دو برابر سال گذشته در همین زمان بوده است.

نورمن لـَم از وزرای سابق بهداشت انگلیس گفت این آمار نشان از شکست دولت در تامین بودجه درمانی و مسایل اجتماعی است. وی افزود، بسیاری از افراد مسن به دلیل عدم وجود امکانات پزشکی لازم در بیمارستان‌های دولتی جان خود را از دست می‌دهند.

لـَم افزود، این مردم هستند که هزینه کوتاهی دولت را می‌پردازند و اکنون لغو عمل‌های جراحی رکورد سالیان گذشته را شکسته است.

جاناتان اشوورث سخنگوی وزیر سایه انگلیس ضمن انتقاد از ترزا می نخست وزیر انگلیس گفت، خانم نخست وزیر هیچ توجهی به بخش بهداشت و درمان عمومی نمی‌دهد.

اخیرا نشریه آبزرور هم از خدمات نامناسب دولت در بخش درمان انگلیس گزارش داده و نوشته بود که به دلی کمبود تخت کافی و امکانات لازم، کودکانی با شرایط جسمانی بسیار نامناسب مجبور هستند به مناطق دوردست فرستاده شوند.

خدمات درمانی ملی انگلیس بخشی دولتی است که تامین بودجه آن از سوی تمامی افراد بالای شانزده سال شاغل با احتساب حداقل درآمد مورد نیاز، به عنوان مالیات تامین می‌شود.

رکورد لغو عمل‌های جراحی در انگلیس به دلیل مشکلات تامین بودجه شکسته شد