فراخوان آثار کنگره ملی «شیخ صدوق» در 4 بخش/ فرصت ارسال آثار تا ۳۰ دی

یکشنبه ۰۵ دی ۱۳۹۵
فراخوان آثار کنگره ملی «شیخ صدوق» در 4 بخش/ فرصت ارسال آثار تا ۳۰ دی

کنگره ملی «شیخ صدوق» در چهار بخش علمی، ادبی، هنری و مجازی فراخوان آثار داد.

به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، کنگره ملی «شیخ صدوق» در 4 بخش آثار علمی (فراخوان مقاله)، آثار ادبی (شعر، داستان کوتاه، خاطره، دل‌نوشته، قطعه ادبی)، آثار هنری(عکس، گرافیک، تایپوگرافی، لوگو و نقاشی) و آثار مجازی(سایت، وبلاگ و فضای مجازی) اعلام فراخوان کرد.

بنا براین گزارش دبیرخانه کنگره ملی «شیخ صدوق» با هدف آشنایی بیشتر با ابعاد شخصیتی و سیره شیخ صدوق، معرفی آثار فاخر و ارزشمند این عالم، نمودار ساختن زوایای پنهان شخصیتی ایشان، لزوم آشنایی و ارتباط بیشتر نسل جوان با آستان‌های متبرکه و حیات فکری سیاسی علمای قدیم و در نهایت الگوگیری از سیره شخصیتی عالمای بزرگ شیعه در ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی فراخوان این کنگره را اعلام کرد.

علاقه‌مندان به شرکت در این کنگره تا 30 دی‌ماه فرصت خواهند داشت تا آثار خود را از طریق سایت کنگره به آدرس سایت کنگره irconference.ir به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

مراسم اختتامیه نخستین کنگره ملی شیخ صدوق به همت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران، اداره اوقاف و امور خیریه شهر ری، موسسه راه ناتمام و با همکاری آستان شیخ صدوق (ره) نیمه اول اسفندماه جاری در تهران برگزار خواهد شد.

مرحوم شیخ صدوق از بزرگترین شخصیت‏‌های جهان اسلام و شیعه و از برجسته‏‌ترین چهره‏‌های درخشان علم و فضیلت است تا جایی که شیخ بهایی لقب «رئیس المحدّثین» را برای ایشان برگزیده است، شان و جایگاه این عالم اینقدر عالی است که پیکر این عالم پس از 800 سال سالم مشاهده شده است.

فراخوان آثار کنگره ملی «شیخ صدوق» در 4 بخش/ فرصت ارسال آثار تا ۳۰ دی