امدادگران هلال احمر در 59 عملیات شرکت کردند

دوشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۵
امدادگران هلال احمر در 59 عملیات شرکت کردند

معاون امداد و نجات هلال احمر یزد از انجام 59 عملیات در هفته اخیر از سوی نجاتگران جمعیت هلال احمر استان یزد خبر داد و گفت: این عملیات‌ها شامل 6 عملیات برف و کولاک، 21 عملیات جاده‌ای، 28 خدامت حضوری و چهار مورد عملیات کوهستان است.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد، سید جواد میرحسینی، مجموع حادثه دیدگان را 325 نفر اعلام کرد و اظهار داشت: 151 نفر در برف و کولاک، 70 نفر در حوادث جاده‌ای، 95 نفر در خدمات حضوری و 9 نفر در عملیات کوهستان از خدمات نجاتگران هلال احمر بهره‌مند شدند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان یزد، مجموع نجات‌یافتگان را 26 نفر اعلام کرد و افزود: 17 نفر توسط آمبولانس‌های هلال احمر به نزدیک‌ترین مرکز درمانی انتقال یافتند و 9 نفر نیز به صورت سرپایی درمان شدند.

میرحسینی همچنین از اسکان 138 نفر توسط نیروهای هلال احمر خبر داد و گفت: از مجموع افراد اسکان داده شده، 123 نفر در عملیات برف و کولاک، سه نفر در عملیات جاده‌ای و 12 نفر در خدمات حضوری اسکان داده شده‌اند.

وی، مجموع تیم‌های عملیاتی اعزام شده برای انجام این عملیات‌ها را 60  تیم اعلام کرد و گفت: نیروهای عملیاتی این تیم‌ها شامل 221 نفر است.

میرحسینی، کل آمبولانس‌های اعزام شده را  18 دستگاه اعلام کرد و اظهار داشت: مجموع عملیات رهاسازی صورت گرفته 6 مورد است.

امدادگران هلال احمر در 59 عملیات شرکت کردند