حادثه سقوط هواپیمای نظامی روسیه تروریستی نبوده است

دوشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۵
حادثه سقوط هواپیمای نظامی روسیه تروریستی نبوده است

وزیر حمل و نقل روسیه اعلام کرد، فرضیه تروریستی بودن حادثه سقوط هواپیمای نظامی توپولوف «Tu-154» منتفی است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «مکسیم سوکولوف» وزیر حمل و نقل روسیه اعلام کرد، فرضیه‌های اصلی برای سقوط هواپیمای نظامی روسی توپولوف «Tu-154» شامل اقدام تروریستی نمی‌شود.

بنا بر گزارش شبکه «راشاتودی»، وزیر حمل و نقل روسیه گفته است که «نقص فنی و یا خطای خلبان» ممکن است به این فاجعه انجامیده باشد.

وی در ادامه گفت: «امروز، فرضیه‌های اصلی به هیچ عنوان شامل تروریسم نمی‌شود، بنابراین ما یا نقص فنی را در نظر می‌گیریم و یا خطای خلبان. اما من تأکید دارم که تنها تحقیقات جامعه در کنار بررسی‌های کمیته فنی ویژه وزارت دفاع روسیه می‌تواند نظر قطعی در این رابطه را اعلام کند».

یک منبع امنیتی در گفت‌وگو با تاس ضمن رد احتمال تروریستی بودن این حادثه گفت، این هواپیما قرار بود برای سوختگیری مجدد به اوستیای شمالی برود اما به دلیل شرایط بد آب و هوایی به فرودگاه «ادلر» در دریای سیاه هدایت شد، «بنابراین، هیچ کس از قبل نمی‌دانست که این هواپیما قرار است در فرودگاه سوچی فرود آید».

وی افزود: «پس از فرود در این فرودگاه، تنها دو گارد مرزی و یک مأمور گمرک وارد هواپیما شدند و صرفا یک نفر نیز به مدت خیلی کوتاهی برای نظارت بر مراحل سوخت‌گیری از هواپیما خارج شد».

روز گذشته یک فروند هواپیمای نظامی روسی توپولوف« Tu-154» متعلق به وزارت دفاع روسیه با 92سرنشین بعد از عزیمت از شهر «سوچی» در حالیکه عازم شهر «لاذقیه» سوریه بود، سقوط کرد.

حادثه سقوط هواپیمای نظامی روسیه تروریستی نبوده است
jkkjkjkjkj