«جورج مایکل» خواننده بریتانیایی در ۵۳ سالگی درگذشت

دوشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۵
«جورج مایکل» خواننده بریتانیایی در ۵۳ سالگی درگذشت

جورج مایکل خواننده پرطرفدار بریتانیایی که آلبوم‌هایش بیش از یکصد میلیون نسخه در جهان به فروش رسید و به یکی از مهمترین خوانندگان بریتانیایی موسیقی پاپ در دهه ۸۰ میلادی بدل شد، دیروز در منزلش در آکسفوردشایر انگلستان درگذشت.

به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری فارس، مایکل لیپ‌من مدیر برنامه جورج مایکل علت مرگ وی را عارضه قلبی عنوان کرد. اما به این دلیل که او در خانه فوت کرده است قرار است جسد او برای تحقیق کالبد شکافی شود.

التون جان خواننده شهیر انگلیسی نیز در واکنش به درگذشت جورج مایکل گفت:"درگذشت جورج که مهربان‌ترین و عزیزترین دوستم بود مرا دچار شوکی عمیق کرده است".

گئورگیوس کیریاکوس پانایوتو که بعدها نام جورج مایکل را برای خود انتخاب کرد، در ژوئن 1963 از پدری از مهاجران یونانی قبرس و مادری انگلیسی در شمال لندن به دنیا آمد. او همراه با ریجلی، هم‌کلاسی دوران دبیرستانش، در اوایل دهه 1980 با گروه دو نفره «وام» پا به عرصه موسیقی حرفه‌ای گذاشت.

این گروه که از 1981 تا 1986 فعالیت داشت، تآهنگ‌هایی خلق کردند که تعدادی از آنها به پروفروش‌ترین ترانه‌های دهه 1980 تبدیل شد. مشهورترین آنها زمزمه‌های بی‌پروا (Careless Whisper) بود که با آنکه اجرای انفرادی جورج مایکل بود اما در شناسنامه آن آمده که با همکاری ریجلی ساخته شده است.

مایکل پس از جدایی از گروه «وام» فعالیت انفرادی خود را ادامه داد. و به اوج شهرت رسید و به یکی از سه خواننده مشهور جهان تبدیل شد. بسیاری کارشناسان موسیقی او را مهمترین خواننده بریتانیایی موسیقی پاپ در دهه 1980 می‌دانند.

 

«جورج مایکل» خواننده بریتانیایی در ۵۳ سالگی درگذشت