مدعیان ولایت‌مداری باید پیشرفت علمی را به معنای واقعی دنبال کنند/ لزوم شناساندن چهره‌های علمی به مردم

شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵
مدعیان ولایت‌مداری باید پیشرفت علمی را به معنای واقعی دنبال کنند/ لزوم شناساندن چهره‌های علمی به مردم

مدیرعامل خبرگزاری فارس با تاکید بر لزوم شناساندن چهره‌های علمی به جامعه گفت: هرچقدر بتوانیم افراد علمی را به مردم بشناسانیم می‌توانیم روح امید را که مقام معظم رهبری و مسئولان دولت بر آن تاکید دارند بین مردم بیشتر ایجاد کنیم.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از خبرگزاری فارس بازدید کرد و در ابتدای حضورش در این خبرگزاری در دفتر سیدنظام الدین موسوی مدیرعامل خبرگزاری فارس به گفت‌وگو با مسئولان این خبرگزاری نشست.

سیدنظام‌الدین موسوی مدیرعامل خبرگزاری فارس در دیدار با سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: خبرگزاری فارس 14 سال در حوزه رسانه‌ای کشور فعالیت کرده و در این مدت با وجود فراز و فرودهایی که بوده توانسته جایگاه مناسبی را به دست آورد. 

وی افزود: براساس شاخص‌های حرفه‌ای که شرایط رسانه را با آن می‌سنجند خبرگزاری فارس جایگاه خوبی دارد و به لحاظ رنکینگ‌های ارائه شده از سوی موتورهای جستجوی جهان این خبرگزاری جزو خبرگزاری‌های پیشرفته است. 

موسوی اظهار داشت: خبرگزاری فارس در میان رسانه‌ها در پایگاه الکسا رتبه نخست قرار دارد.

مدیرعامل خبرگزاری فارس افزود: خبرگزاری فارس به زبان‌های عربی، انگلیسی و ترکی استانبولی نیز فعال است به طوری که در میان سایت‌های ایرانی انگلیسی چنین بازدیدی نداریم.

موسوی ادامه داد: میزان بازدید سایت عربی فارس در کشورهای عربی بسیار بالاست، البته سایت عربی فارس در کشور عربستان فیلتر شد. سایت ویژه افغانستان را هم راه‌اندازی کردیم و جلسه‌ ماهانه‌ای را هم با نخبگان افغانستانی در خبرگزاری فارس داریم.

به گفته وی، خبرگزاری فارس در 25 کشور دفتر و رابط خبری دارد و تقریبا در تمام کشورهای منطقه از عراق، سوریه و ترکیه تا کشورهای آسیای میانه دفتر دارد و اخبار کشورهای آمریکای لاتین را هم پوشش ‌می‌دهد.

مدیرعامل خبرگزاری فارس عنوان کرد: به لحاظ اثرگذاری و میزان بازنشر اخبار نیز خبرگزاری فارس جزو منابع و مراجع است و میزان بازنشر این خبرگزاری در رسانه‌ها معمولا در ردیف یکم و دوم است. 

وی با اشاره به فعالیت‌های آموزشی خبرگزاری فارس گفت: این خبرگزاری علاوه بر ارائه اخبار در حوزه‌های تخصصی مختلف فعالیت‌های جانبی دیگری در بخش‌های فرهنگی نیز دارد. به طور مثال دانشکده فارس از سال 92 فعالیت می‌کند و با این که مدت زمان زیادی از تاسیس این مرکز نگذشته برونداد خوبی داشته و تلاش کردیم کیفیت کار را به لحاظ علمی هم بالا ببریم. در باشگاه توانا نیز کارهای تجربی و عملی آموزش داده می‌‌شود و افراد از باشگاه توانا به رسانه تزریق می‌شوند به طوریکه بیشتر بافت فعلی خبرگزاری فارس از باشگاه توانا هستند.

وی اضافه کرد: موسسه نظرسنجی دارای مجوز هم داریم و مراسم رونمایی کتاب و بزرگداشت چهره‌های علمی و فرهنگی را هم برگزار می‌کنیم.

موسوی با بیان اینکه بخش علمی و فرهنگی جزو سیاست‌های موکد خبرگزاری است، گفت: فارغ از اینکه دولت‌ها می‌آیند و می‌روند ولی علم مربوط به نظام است و هر کس ادعای پیروی از ولایت دارد باید در این حوزه به معنای واقعی کلمه پیگیر باشد. 

وی خاطرنشان کرد: ما در خبرگزاری فارس ایده‌هایی برای ارتباط و کار بیشتر داریم، در حوزه رسانه اگر بخواهیم اعتبار بیشتری به علم و فناوری ببخشیم آمادگی داریم که برای چهره‌های علمی و موثر بزرگداشت بگیریم زیرا مرجعیت‌سازی در این حوزه بسیار مهم است و هرچقدر بتوانیم افراد علمی را به مردم بشناسانیم می‌توانیم روح امید را که مقام معظم رهبری و مسئولان دولت بر آن تاکید دارند بیشتر بین مردم ایجاد کنیم. 

مدعیان ولایت‌مداری باید پیشرفت علمی را به معنای واقعی دنبال کنند/ لزوم شناساندن چهره‌های علمی به مردم
jkkjkjkjkj