باید در زمینه صادرات قیر از هرمزگان منسجم‌تر اقدام کنیم/ هند‌ بازار خوبی برای خرما و قیر ایران است

چهارشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۵
باید در زمینه صادرات قیر از هرمزگان منسجم‌تر اقدام کنیم/ هند‌ بازار خوبی برای خرما و قیر ایران است

رئیس سازمان برنامه و بودجه هرمزگان با اشاره به سفر هیأت تجاری هرمزگان به هند، از وجود ظرفیت برای صادرات قیر و خرما از هرمزگان به هند خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، صالح دریانورد عصر امروز در حاشیه نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی هرمزگان اظهار کرد: سفر هیأت تجاری ایران به کشور هند دستاوردهای ارزشمند بسیاری به دنبال داشت. بخصوص این که هندی‌ها تمایل زیادی به همکاری با ایران در زمینه‌های مختلف اقتصادی دارند.
 
وی با بیان این که بازار هند ظرفیت‌های بسیار خوبی برای صادرات میوه، صیفی‌جات، خرما و قیر از استان هرمزگان را داراست، افزود: در این سفر برنامه‌ریزی‌های مشترک خوبی میان تجار ایرانی و هندی به منظور توسعه همکاری‌های مشترک اقتصادی صورت گرفت که بدون شک در آینده نزدیک شاهد به ثمر رسیدن این همکاری‌ها خواهیم بود.
 
رئیس سازمان برنامه و بودجه هرمزگان ادامه داد: قیر یکی از نیازهای جدی هندی‌ها برای توسعه کشورشان و ایجاد زیرساخت‌های حمل و نقلی است و باید با توجه به توان بالایی که ایران و استان هرمزگان در زمینه تولید هند دارد، بازار این کشور را سریعا از لحاظ نیاز به قیر تأمین کنیم.
 
دریانورد بهترین نقطه برای صادرات قیر به کشور هند را استان هرمزگان عنوان کرد و گفت: بر اساس آمارهای موجود میزان تولید قیر ما در سال حدود 5 میلیون تن است که باید راه‌ها و روش‌های صادراتی را برای شتاب‌ دادن به این صادرات و ارتباط مستقیم با هندی‌ها برای فروش مستقیم به آنان را جدی بگیریم.
 
وی در بخش دیگری از اظهارات خود به تمایل هندی‌ها برای همکاری‌های گسترده اقتصادی با تجار ایرانی اشاره و اظهار کرد: بسیاری از محصولات کشاورزی خارج فصل استان هرمزگان و همین طور خرمای هرمزگان بازار خوبی در هند دارد و باید خودمان محوریت صادرات به کشور هند را در دست گرفته و به طور مستقیم به هند صادرات داشته باشیم.
 
رئیس سازمان برنامه و بودجه هرمزگان تصریح کرد: گسترش همکاری‌های اقتصادی در سطح منطقه به تحرک فعالان اقتصادی نیاز دارد و اکنون که شرایط خوبی برای ارتباط گرفتن با دنیا و گسترش همکاری‌های اقتصادی فراهم آمده است، می‌توان بر دامنه فعالیت‌ها در این حوزه افزود.
 
انتهای پیام/3264/ر30/
باید در زمینه صادرات قیر از هرمزگان منسجم‌تر اقدام کنیم/ هند‌ بازار خوبی برای خرما و قیر ایران است
jkkjkjkjkj