ایوبی: آداب و ادب در جابه‌جایی رعایت شد/ موسوی: نام کشورمان بعد از دفاع مقدس توسط سینمای ایران در سطر اخبار جهان بوده

چهارشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۵
ایوبی: آداب و ادب در جابه‌جایی رعایت شد/ موسوی: نام کشورمان بعد از دفاع مقدس توسط سینمای ایران در سطر اخبار جهان بوده

حجت‌الله ایوبی گفت: ۲ الی ۳ ماه پیش قرار بود مدیریت انجمن سینمای جوانان ایران تغییر کند، البته این تغییر و تحول به یکباره صورت نگرفت و آداب و ادب در جابه‌جایی تغییر مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران رعایت شد.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس، مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل انجمن سینمای جوانان صبح امروز با حضور مدیران سازمان سینمایی همچنین حجت‌الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی در سینما کوچک سازمان سینمایی برگزار شد.

در ابتدای این نشست حجت‌الله ایوبی طی سخنانی گفت: امیدوارم این دوره آغاز خوبی برای انجمن سینمایی جوانان ایران باشد. شخصاً انجمن سینمایی جوانان را یکی از افتخارات کشور می‌دانم چرا که خروجی و سوابق درخشانی داشته است و همواره در سطوح مختلف با پرورش افراد سینمایی باعث افتخار سینمای ایران بوده است. آرزو می‌کنم اداره مدرسه بزرگ انجمن در سطح کشور به خوبی پیش برود. 

وی در ادامه افزود: متأسفانه به دلیل ضرورت‌ها و برخی تحلیل‌‌ها که پیش می‌آید همواره  در مواقعی تغییرات بر سطوح مدیریتی شکل می‌گیرد. در ابتدا حبیب ایل‌بیگی به عنوان مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران انتخاب و کارهای مثبتی هم انجام دادند و در ادامه این جایگاه به فرید فرخنده‌کیش واگذار شد که وی هم انتخاب خوبی بود. فرخنده‌کیش همواره در کنار حبیب ایل‌بیگی بوده و همکاری بسیار خوبی داشته و همچنین سوابق خوبشان باعث شد که مدیریت انجمن به او واگذار شود.

ایوبی در ادامه عنوان کرد: قرارمان این بود که مسیری را پیش برویم که در آن خرد جمعی وجود داشته باشد و مدیرعامل سابق انجمن سینمای جوان تلاش فراوانی کردند تا این امر محقق شود و اتفاق‌های خوب دیگری نیز بیفتد اما آرام آرام فضا به گونه‌ای شد که در انجمن مشکلاتی پیش آمد که شایسته این نهاد نبود. انجمن باید دارای آرامش باشد و فضاهایی پیش آمد که کار سایر بخش‌ها را مختل کرد. احساس کردیم که انجمن نیاز به تغییر و تحول دوباره‌ای دارد البته این جابه‌جایی قرار بود 2 الی 3 ماه گذشته صورت بگیرد که به دلایلی این اتفاق رخ نداد. به هر حال این تحول‌ها قطعی شده بود اما در نهایت قرار شد بعد از برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران این جابه‌جایی صورت بگیرد. 

وی درباره روند اخلاقی تغییر و تحول مدیریت در انجمن، گفت: همه آداب و ادب که مربوط به این جابه‌جایی بود رعایت شد و این تغییر در انجمن سینمای جوانان به یکباره نبود. گاهی از سر برخی احساسات حرف‌هایی زده می‌شود که شاید حرف دل دوستان هم نباشد. 

رئیس سازمان سینمایی در خصوص انتخاب سیدصادق موسوی به عنوان مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران در فرصت پیش‌رو که دولت آن را در اختیار دارد، گفت: در ارتباط با این اتفاق بررسی‌ها و مشورت‌ها و جلسات مختلفی صورت گرفت و ما از سیدصادق موسوی خواستیم بیایند و این بار را از زمین بردارند تا به انجمن کمک شود. برای انتخاب موسوی هزار و یک دلیل وجود دارد. وی فردی تحصیلکرده و باسواد است و سال‌ها تجربه مدیریتی نیز داشته که او را در زمینه مدیریتی نیز دارای تجربه کرده است. 

او گفت: هر جا که ردپایی از سیدصادق موسوی بوده نشان از نشاط، موفقیت، انگیزه و انرژی به چشم خورده است. یکی از ویژگی‌های بارز سیدصادق موسوی مشورت‌پذیری است و قدر کارشناسان عرصه مدیریتی خود را می‌دانند، حرف‌ها را می‌شنوند و ارتباط خوبی با فضاهای مختلف کاری‌شان دارند و پیشنهاد می‌کنم که زمان را از دست ندهند و بلافاصله و در انجمن سینمای جوان جلسات خود را با همکارانشان آغاز کنند. 

حجت‌الله ایوبی در ادامه صحبت‌هایش با اشاره به این نکته که انجمن سینمای جوانان ایران را بیش از همه مجموعه‌هایم دوست دارم، گفت: انجمن سینمای جوان را فردای سینمای ایران می‌دانم اگر چه کارهای خوبی انجام شد اما گاهی یک پدیده دچار شکاف می‌شود و این شکاف نیز پایدار است و یک مدیر باید چند پله بالاتر از این شکاف‌ها بایستد و از همه بخش‌ها، گروه‌ها و آنهایی که اختلاف سلیقه دارند بهره کافی را ببرند چرا که به هر حال در یک مسأله هم سلیقه‌ هستند و آن هم پیشرفت کشور است. 

رئیس سازمان سینمایی در ارتباط با تمرکززدایی اظهار کرد: شخصاً به تمرکززدایی به شدت باور دارم و این امر اعتقاد من است چرا که باید به مدیران و جوانان اعتماد کرد چرا نباید به دفاتر خارج از تهران که زیرنظر انجمن هستند اعتماد کنیم؟ چرا بودجه را ندهیم به دفاتر و خودشان برای کارشان تصمیم بگیرند؟ شوراهای ما شوراهای فرمایشی نیستند، شخصاً نیز خودم را از دخالت‌ها در امور مجموعه‌های مختلفی که مدیریتش را بر عهده دارم خلعیت کردم و این طور می‌بینم کار بهتر پیش می‌رود. قطعاً در سیدصادق موسوی این توانمندی را شاهد هستم که فضایی را ایجاد کند تا مدرسه بزرگ سینمایی کشور به پیش برود. 

در ادامه این مراسم، ایوبی از حمایت تمام قد خود از انجمن سینمای جوانان ایران صحبت کرد و سپس سیدصادق موسوی مدیرعامل جدید انجمن سینمای جوانان ایران، گفت: از اهمیت جایی که مسئولیتش را بر عهده گرفتم آگاهم و با آگاهی استراتژی انجمن را از ابتدایی‌ترین روزهای تشکیلش و شکل‌گیری آن تا به امروز و اهدافی که بر عهده دارد اطلاع دارم قطعاً انجمن می‌تواند برای سینمای کشور ریل‌گذاری کند و آموزش جوانان را در عرصه سینما بر عهده بگیرد. 

وی در ادامه افزود: در واقع انجمن سینمای جوانان ایران نام کشورمان را در جهان بلند آوازه کرده است ما امروز میراث بزرگی را دست گرفتیم. من در زمستان 76 وارد ارشاد شده‌ام و نزدیک به 20 سال است که در ارشاد در بخش‌های مختلف فعالیت داشتم. امیدوارم از این تجربه‌ها استفاده کنم و برای کاهش خطا آنها را تجمیع کنم. در واقع سرمایه انسانی فراوانی در انجمن وجود دارد طبیعتاً اختلاف‌نظرها وجود خواهد داشت. امیدوارم با خرد جمعی و جمع کردن ایده‌های مختلف شاهد اتفاقات ارزنده‌ای باشیم. من قرار نیست در انجمن فیلم بسازم و مدیرعامل انجمن سینمای جوان می‌تواند تجمیع‌کننده آراء و نظرات باشد و با نحوه مدیریتش به پرورش استعدادها و شناسایی آنها شتاب ببخشد تا آینده روشن‌تری برای سینمای ایران رقم بخورد. 

موسوی عنوان کرد: گزنده‌ترین زبان‌ها قطعاً از سر اصلاح و خیرخواهانه سخن می‌گویند امروز به افزایش سرمایه اجتماعی فکر می‌کنیم این یعنی اعتماد کردن. نکته دیگری که نمی‌توان از آن به راحتی گذشت این است که بعد از مقوله دفاع مقدس چیزی که بیش از همه نام ایران را در سطح جهان و اخبار آنها به میان آورد سینمای ایران بوده است. 

مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران، اظهار کرد: مدرسه ملی سینما برکات بسیار زیادی برای دانش‌آموختگان دارد سعی می‌کنیم آن چیزی که در مدرسه است به صورت بورسیه برای نخبگان انجمن سینمای جوانان استفاده شود. 

مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران در شرایطی برگزار شد که فرید فرخنده‌کیش مدیرعامل سابق انجمن سینمای جوانان ایران در مراسم تودیع خود حضور نداشت.

ایوبی: آداب و ادب در جابه‌جایی رعایت شد/ موسوی: نام کشورمان بعد از دفاع مقدس توسط سینمای ایران در سطر اخبار جهان بوده
ایوبی: آداب و ادب در جابه‌جایی رعایت شد/ موسوی: نام کشورمان بعد از دفاع مقدس توسط سینمای ایران در سطر اخبار جهان بوده
ایوبی: آداب و ادب در جابه‌جایی رعایت شد/ موسوی: نام کشورمان بعد از دفاع مقدس توسط سینمای ایران در سطر اخبار جهان بوده