اهتمام ویژه‌ دولت برای سرمایه‌گذاری در ایلام

پنجشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۵
اهتمام ویژه‌ دولت برای سرمایه‌گذاری در ایلام

استاندار ایلام گفت: دولت در راستای سرمایه‌گذاری در این استان تلاش‌های ویژه‌ای داشته است.

محمدرضا مروارید امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: نشستی امروز با معاون امور پارلمانی وزیر اقتصاد و دارایی در محل استانداری ایلام برپا شد و در این نشست راه‌های توسعه صادرات در مرز مهران و فرصت‌های سرمایه گذاری در استان ایلام بررسی شد.

استاندار ایلام گفت: در این جلسه به شاخص‌های توسعه در حوزه ضریب نفوذ اینترنت و آب و فاضلاب روستایی در استان ایلام پرداخته شد که اکنون این شاخص‌ها نسبت به میانگین کشوری بالا است.

وی ادامه داد: دولت در زمینه سرمایه گذاری در استان تلاش‌های ویژه‌ای را انجام داد است و این روند همچنان در دستور کار مسؤولان دولت قرار دارد.

این مسؤول به مطالبات مردم در زمینه توسعه مرزهای استان ایلام پرداخت و اضافه کرد: استان ایلام دارای مرز دیگری به نام چیلات در دهلران بوده که توسط مسؤولان مشخص شده و از کارگروه ویژه مرز شورای امنیت ملی مجوز بازارچه آن اخذ شده که به صورت حیاتی و ضروری نیاز است که چیلات نیز به صورت مرز رسمی درآید.

مروارید با اشاره به تولید نفت و گاز در استان ایلام، تصریح کرد: با وجود تولید روزانه 130 هزار بشکه نفت از چاه‌های نفتی و تولید گاز در شمال استان ایلام شرکت‌های نفت و گاز غرب منابع مالی را به جای کمک به گردش مالی در استان در جای دیگری هزینه می‌کنند.

نماینده عالی دولت در استان ایلام گفت: رضوی معاون امور پارلمانی وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز ظرفیت‌های سرمایه گذاری در استان را مناسب دانست و گفت با این وجود گره‌های برای توسعه بیشتر در استان ایلام وجود دارد که باید دسته بندی شده و با همکاری نمایندگان از طریق مرکز پیگیری شود.

وی ادامه داد: همچنین با حضور معاون پارلمانی وزیر امور اقتصادی و دارایی مرکز خدمات سرمایه گذاری در استان ایلام به بهره‌برداری رسید و از این پس در امر سرمایه‌گذاری در ایلام سهولت ایجاد می‌شود.

از: خبرگزاری فارس
اهتمام ویژه‌ دولت برای سرمایه‌گذاری در ایلام