Home

اهتمام ویژه‌ دولت برای سرمایه‌گذاری در ایلام

استاندار ایلام گفت: دولت در راستای سرمایه‌گذاری در این استان تلاش‌های ویژه‌ای داشته است.

پنجشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۵
اهتمام ویژه‌ دولت برای سرمایه‌گذاری در ایلام

محمدرضا مروارید امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: نشستی امروز با معاون امور پارلمانی وزیر اقتصاد و دارایی در محل استانداری ایلام برپا شد و در این نشست راه‌های توسعه صادرات در مرز مهران و فرصت‌های سرمایه گذاری در استان ایلام بررسی شد.

استاندار ایلام گفت: در این جلسه به شاخص‌های توسعه در حوزه ضریب نفوذ اینترنت و آب و فاضلاب روستایی در استان ایلام پرداخته شد که اکنون این شاخص‌ها نسبت به میانگین کشوری بالا است.

وی ادامه داد: دولت در زمینه سرمایه گذاری در استان تلاش‌های ویژه‌ای را انجام داد است و این روند همچنان در دستور کار مسؤولان دولت قرار دارد.

این مسؤول به مطالبات مردم در زمینه توسعه مرزهای استان ایلام پرداخت و اضافه کرد: استان ایلام دارای مرز دیگری به نام چیلات در دهلران بوده که توسط مسؤولان مشخص شده و از کارگروه ویژه مرز شورای امنیت ملی مجوز بازارچه آن اخذ شده که به صورت حیاتی و ضروری نیاز است که چیلات نیز به صورت مرز رسمی درآید.

مروارید با اشاره به تولید نفت و گاز در استان ایلام، تصریح کرد: با وجود تولید روزانه 130 هزار بشکه نفت از چاه‌های نفتی و تولید گاز در شمال استان ایلام شرکت‌های نفت و گاز غرب منابع مالی را به جای کمک به گردش مالی در استان در جای دیگری هزینه می‌کنند.

نماینده عالی دولت در استان ایلام گفت: رضوی معاون امور پارلمانی وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز ظرفیت‌های سرمایه گذاری در استان را مناسب دانست و گفت با این وجود گره‌های برای توسعه بیشتر در استان ایلام وجود دارد که باید دسته بندی شده و با همکاری نمایندگان از طریق مرکز پیگیری شود.

وی ادامه داد: همچنین با حضور معاون پارلمانی وزیر امور اقتصادی و دارایی مرکز خدمات سرمایه گذاری در استان ایلام به بهره‌برداری رسید و از این پس در امر سرمایه‌گذاری در ایلام سهولت ایجاد می‌شود.