جبهه مردمی نیروهای انقلاب، فعالیت حزبی نمی‌کند

سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵
جبهه مردمی نیروهای انقلاب، فعالیت حزبی نمی‌کند

امام جمعه کوهرنگ با تأکید بر اینکه جبهه مردمی نیروهای انقلاب، فعالیت حزبی نمی‌کند، گفت: حرکت در مسیر ارزش‌های انقلاب عامل پیوستن مردم به جبهه مردمی انقلاب اسلامی خواهد بود.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین شهاب‌الدین طباطبایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد با اشاره به اینکه جبهه مردمی نیروهای انقلاب فعالیت حزبی نمی‌کند، اظهار کرد: یکی از اهداف مهم جبهه مردمی نیروهای انقلاب، رسیدگی به درد مردم بوده و این جبهه دربرگیرنده همه مردم، جناح‌ها و گروه‌های انقلابی است.

وی، تشکیل این جبهه را خوب و مبارک برشمرد و ادامه داد: عملی کردن اهداف تعیین‌ شده آن از اهمیت فراوانی برخوردار است.

امام جمعه کوهرنگ با تأکید بر اینکه در شرایط سیاسی فعلی کشور، تولد یک چنین جریانی لازم بود، عنوان کرد: باید توجه داشت که فعالیت و اهداف این جبهه از خواسته‌های مردم و انقلاب فاصله نگیرد.

امام جمعه کوهرنگ مطرح کرد: اگر جبهه مردمی نیروهای انقلاب در مسیر ارزش‌های انقلابی حرکت کند به یقین نیروهای مردمی و حامی انقلاب اسلامی به آن خواهند پیوست.

طباطبایی تشریح کرد: وجود این جبهه در جریان انتخابات سال آینده کشور نیز اهمیت بسیاری دارد، چراکه هدف از تشکیل آن، حرکت در مسیر آرمان‌های انقلاب اسلامی و درخط امام و رهبری در عرصه‌هایی چون انتخابات و راهپیمایی‌ها و از همه مهم‌تر پشتیبانی از جایگاه رفیع ولایت‌فقیه است.

وی اضافه کرد: همکاری با نیروهای انقلاب برای رفع مشکلات مردم از دیگر اهداف اصلی این جبهه بوده است.

طباطبایی متذکر شد: کار این جبهه به تازگی آغاز شده و در ادامه باید اعتماد مردم را به دست آورد؛ اگر این اعتماد در بین مردم ایجاد شود بسیاری از مشکلات اقتصادی و معیشت مردم نیز مرتفع خواهد شد.

وی تشریح کرد: اعضای این جبهه باید از کسانی باشند که دارای سبقه سیاسی و انقلابی روشن و اعتقادات راسخ دینی بوده و همچنین وجهه اجتماعی مناسب و مقبولیت نزد مردم داشته‌ باشند تا بتوانند همه نیروهای دلسوز انقلاب و پایبند به اصول و آرمان‌های نظام و رهبری را در زیر چتری واحد گردهم آورند.

* این جبهه باید از واگرایی پرهیز و اتحاد را تقویت کند

امام جمعه کوهرنگ با بیان اینکه باید منتظر ماند و دید این جلسات، نشست‌ها و گفت‌وگوها نتیجه بدهد، اظهار داشت: اگر این دورهم‌نشستن‌ها بتواند ما را به نتیجه نهایی برساند که تحقق بخشیدن یکی از مهم‌ترین منویات و مطالبات مقام معظم رهبری در مقوله انقلابی‌گری است، ارزشمند خواهد بود، درغیراینصورت تجربه‌ای به تجربه‌های تلخ و غیرمفید گذشته افزوده خواهد شد‌.

وی اضافه کرد: باید سازوکاری اندیشیده شود تا همه دلسوزان انقلاب و آرمان‌های امام و رهبری بتوانند در زیر چتر این جبهه فعالیت‌ داشته و در واقع برای نسل جوان جاذبه داشته باشد نه دافعه.

امام جمعه کوهرنگ توضیح داد: باید نیروهایی به روی کار بیایند که آشنا به درد مردم باشند، وجهه انقلابی داشته و دوستدار ولایت باشند، میدان دادن به نیروهای جوان، خوش‌فکر و با انگیزه ضرورت امروز جریان انقلابی است‌.

وی یادآور شد: اصل خدمت خالصانه و بی پیرایه به مردم، مورد ادعای همه جریان‌ها بوده و هست اما متاسفانه فاصله ادعا تا عمل و واقعیت زیاد است.

این مسؤول ادامه داد: در طول تاریخ بعد از انقلاب اسلامی، جریان‌ها و افراد مختلفی با همین رویکرد به میدان آمدند اما وقتی به جایی رسیدند و وجهه‌ای پیدا کردند به جای تعهد به انقلاب به منفعت‌طلبی‌های شخصی و حزبی و سلیقه‌ای رو آوردند و نه تنها سودی نداشتند، بلکه گاهی خسارت‌های جبران‌ناپذیری را هم‌ به نظام تحمیل کردند.

وی تبیین کرد: با شناخت و سابقه‌ای که پایه‌گذاران این حرکت مبارک دارند، امیدواریم که برگ تازه‌ای از حضور و دغدغه‌مندی ارادتمندان قلبی نهضت دینی و انقلاب اسلامی ایران ورق بخورد و نور امیدی از شعاع این ایمان متعهدانه و سیاست مؤمنانه در دل‌ آحاد ملت بتابد و خرسندی و رضایت حضرت ولی عصر(عج) را به دنبال داشته باشد.

امام جمعه کوهرنگ با بیان اینکه در شرایط کنونی مردم بسیار سخت اعتماد می‌کنند، گفت: باید تلاش کرد تا با صداقت، تعهد و پایبندی به اصول اولیه انقلاب که مطلوب حقیقی همه ملت شریف و قدرشناس ایران است بتوان اعتماد اقشار مختلف را جلب کرد و این امر جز با توکل به خداوند متعال و دلسوزی و ارائه راهکارهای عملیاتی برای حل مشکلات مردم تحقق پیدا نمی‌کند.

وی با اشاره به آینده بسیار روشن این جبهه، تبیین کرد: باید با همه توان برای پیشرفت و تحقق شعارهای انقلاب کار کرد و به مردم‌ و خانواده شهدا دلگرمی داد.

امام جمعه کوهرنگ توضیح داد: وقتی می‌بینیم که مردم چگونه از فساد، تبعیض و وضعیت بد معیشتی آزرده هستند، باید حق را به مردم دهیم‌ و خواسته‌های آن‌ها را محقق کنیم.

طباطبایی عنوان کرد: مردم خواسته‌های زیادی دارند؛ چه کسی باید به این‌ها پاسخ بدهد؟ طبیعی است که بار اصلی پاسخگویی به این‌ مطالبات بر دوش سیاسیون و کسانی است که مسؤولیت‌ها و جایگاه‌های خود را مدیون‌ مردم هستند و مردم به آن‌ها اعتماد ‌دارند.

وی افزود: ما باید وظیفه خود را در مقابل مردم، نظام، رهبری، امام زمان(عج) و خدا انجام دهیم که خدای ناکرده در پیشگاه‌شان شرمنده و سرافکنده نشویم.

از: خبرگزاری فارس
جبهه مردمی نیروهای انقلاب، فعالیت حزبی نمی‌کند