توزیع 55 نوبت شیر در مدارس خراسان شمالی

چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵
توزیع 55 نوبت شیر در مدارس خراسان شمالی

کارشناس مسوول نظارت شیر مدارس خراسان شمالی با اشاره به آغاز توزیع شیر در مدارس استان گفت: در صورت تامین اعتبار لازم توزیع 55 نوبت شیر در مدارس استان صورت می‌گیرد.

حسین‌علی صفری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شیروان تصریح کرد: امسال هم همانند سال قبل در صورت تخصیص کامل اعتبار 55 نوبت شیر رایگان در سطح مدارس استان خراسان  شمالی توزیع خواهد شد.

کارشناس مسوول نظارت شیر مدارس خراسان شمالی گفت: توزیع شیر در مدارس استان اخیرا در آیینی همزمان با سراسر کشور آغاز شد.

صفری گفت: سال گذشته توزیع شیر مدارس استان خراسان شمالی در قالب پنج میلیون و 67 هزار لیوان شیر پاستوریزه و 3 میلیون و 587 پاکت شیر استریل انجام شد.

کارشناس مسوول نظارت شیر مدارس خراسان شمالی تصریح کرد: بیش از 4 میلیارد تومان اعتبار برای توزیع شیر در سطح مدارس این استان در سال گذشته صرف شد.

وی افزود:  شیر پاستوریزه توزیع‌شده از کارخانه داخل استان بود که بجنورد و مناطق نزدیک را پوشش داد و شیر استیل چون در استان تولیدی نداشت ناچارا از استان گلستان به شرطی که شیر خام کارخانه را از استان ما خرید کنند، برای مناطق روستایی و عشایری توزیع شد.

صفری خاطرنشان کرد: توزیع 55 نوبت شیر در مدارس استان در سال گذشته شامل همه دانش‌آموزان دوره ابتدایی، متوسطه دوره اول و دوم،دولتی و غیردولتی بود.

وی همچنین مراکز شبانه‌روزی کودکان بی‌سرپرست زیرپوشش سازمان بهزیستی، پیش‌دبستانی‌ها اعم از دولتی و غیردولتی، کارکنان شاغل در واحدهای مذکور یا زیرپوشش برنامه شیر مدارس را از دیگر مراکزی برشمرد که زیرپوشش این طرح قرار گرفتند.

شیروان در شرق خراسان شمالی قرار دارد.

از: خبرگزاری فارس
توزیع 55 نوبت شیر در مدارس خراسان شمالی