پیشینه خوب ایران در ورزش‌های تابستانی پارالمپیک به موفقیت در رشته‌های زمستانی کمک می‌کند

چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵
پیشینه خوب ایران در ورزش‌های تابستانی پارالمپیک به موفقیت در رشته‌های زمستانی کمک می‌کند

رئیس ورزش‌های زمستانی کمیته بین‌المللی پارالمپیک گفت: ایران به راحتی می‌تواند با پیشینه خوبی که از ورزش‌های تابستانی دارد، در ورزش‌های زمستانی نیز موفق باشد و آن را توسعه دهد.

به گزارش خبرگزاری فارس، دیمیتری لازاروسکی، رئیس ورزش‌های زمستانی کمیته بین‌المللی پارالمپیک، پیرامون برگزاری اولین دوره رقابت‌های بین‌المللی اسکی معلولین گفت: ورزش‌های زمستانی معلولین ایران، در ابتدای راه است و اگر با برنامه‌ریزی منظم و مستمر پیش‌رود، قطعا به موفقیت‌های بزرگی دست خواهد یافت.

وی افزود: طی این چند روز و در مواجهه با ورزشکاران ایرانی می‌توانم به جرات بگویم که اگر این تعداد تمرینات خود را افزایش دهند، قطعا سال آینده تجربه و تبحر آنها چندین برابر خواهد شد. اسکی‌بازان معلول ایران اکنون دارای کلاس‌بندی بین‌المللی هستند و تنها نیاز به ممارست و افزایش مهارت دارند.

رئیس ورزش‌های زمستانی IPC خاطر نشان کرد: کمیته پارالمپیک ایران و فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین در ورزش معلولین فوق‌العاده کار کرده‌اند و با اشتیاقی که از مسئولین این دو نهاد دیده‌ام و افرادی که در ورزش معلولین فعال هستند، به جرات می‌گویم ایران به راحتی می‌تواند با پیشینه خوبی که از ورزش‌های تابستانی دارد، در ورزش‌های زمستانی نیز موفق باشد و آن را توسعه دهد.

وی گفت: کمیته بین‌الملی پارالمپیک در صدد است در زمینه بودجه به پارالمپیک ایران کمک کند تا ورزش‌های زمستانی را توسعه دهد و همچینن در خصوص نیروی انسانی نیز افرادی که در این مسابقات به عنوان کلاس بند آموزش می‌بینند می‌توانند در آینده به توسعه این رشته کمک کنند و با کلاس‌بندی ورزشکاران علاقه مند، نفرات بیشتری را جذب رشته اسکی کنند.

لازاروسکی افزود: افرادی که در این دوره آموزشی شرکت کردند می‌توانند با حمایت IPC سال آینده می‌توانند به سطح بین‌المللی برسند و حتی می‌توانیم کلاس‌هایی را به میزبانی ایران برگزار کنیم که از سایر کشورها برای آموزش کلاس‌بندی در آن حضور کنند.

رئیس ورزش‌های زمستانی کمیته بین‌المللی پارالمپیک در پایان اضافه کرد: هفته آینده نیز دوره داوری برای داوران ایران برگزار می‌شود و در تلاش هستیم تا با ایجاد انگیزه نسبت به آموزش نیروی انسانی داخلی در ایران اقدامات لازم را انجام دهیم و موجبات هر چه بیشتر توسعه این رشته را فراهم کنیم.

دیمتری لازاروسکی، مسئول ورزش‌های زمستانی کمیته بین‌المللی پارالمپیک در اولین دوره مسابقات بین‌المللی اسکی معلولین به میزبانی ایران حضور یافته است.

پیشینه خوب ایران در ورزش‌های تابستانی پارالمپیک به موفقیت در رشته‌های زمستانی کمک می‌کند