عوارض تغییر کاربری ملک به اقامتگاه‌ها در بجنورد دریافت نمی‌شود

جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵
عوارض تغییر کاربری ملک به اقامتگاه‌ها در بجنورد دریافت نمی‌شود

عضو شورای اسلامی شهر بجنورد از مصوبه عدم دریافت عوارض ارزش‌افزوده ناشی از تغییر کاربری ملک به هتل و اقامتگاه‌ها در شورای اسلامی شهر خبر داد.

سیده صبری سیدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد با اشاره به نشست اخیر شورای اسلامی شهر و مصوبه عدم دریافت عوارض ارزش‌افزوده ناشی از تغییر کاربری ملک به هتل و اقامتگاه‌ها اظهار کرد: در بررسی تعرفه عوارض تبدیل هر کاربری ملک به هتل و اقامتگاه‌ها عوارض ارزش‌افزوده ناشی از تغییر کاربری به دلیل تشویق و نیاز هتل و اقامتگاه‌ها در شهر دریافت نمی‌شود.

وی بیان داشت: به‌ طور قطع این مصوبه در راستای توسعه گردشگری و حمایت از سرمایه‌گذاری‌ها در حوزه زیرساخت این بخش در استان محسوب می‌شود.

عضو شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: بجنورد و استان خراسان شمالی به‌واسطه برخورداری از جاذبه‌های مختلف گردشگری و همچنین قرار گرفتن در مسیر شمال و شرق کشور، این توانمندی را داشته تا بخش گردشگری در استان توسعه یابد.

وی افزود: البته تحقق این برنامه در استان منوط به تامین زیرساخت‌های لازم به‌منظور افزایش شمار گردشگران است.

عضو شورای اسلامی شهر بجنورد یکی از مهم‌ترین کمبودها در مرکز استان را نبود اقامتگاه‌های ارزان‌قیمت عنوان کرد.

به گفته وی، مرکز خراسان شمالی این ظرفیت را داشته تا با تبدیل برخی واحدها به‌ویژه واحدهای مسکونی قدیمی به اقامتگاه درزمینهٔ جذب گردشگر بیشتر رونق بگیرد.

سیدی تصریح کرد: در این راستا اخیرا عدم دریافت عوارض ارزش‌افزوده ناشی از تغییر کاربری  ملک به هتل و اقامتگاه‌ها در یکی از گروه‌های شورای اسلامی شهر به تصویب رسید.

وی گفت: به‌طور حتم این اقدام شورای اسلامی شهر حمایت از رونق و توسعه گردشگری در استان به شمار می‌رود.

سیدی بیان داشت: اساسا شورای اسلامی شهر به رونق گردشگری در استان اهتمام داشته و در این زمینه نشست‌هایی را با مسؤولان میراث فرهنگی،صنایع‌دستی و گردشگری استان داشته است.

بر اساس آمارها سالانه افزون بر 20 میلیون نفر از  خراسان شمالی که  در مسیر شمال و شرق کشور قرار داشته، گذر می‌کنند.

گفتنی است اوایل این ماه هم رئیس کمیسیون عمران و ترافیک شورای اسلامی شهر بجنورد پیشنهاد تغییر کاربری واحدهای مسکونی این شهر را به اقامتگاه‌ها بدون دریافت هیچ‌گونه عوارضی به اعضای شورای شهر پیشنهاد کرده بود.

از: خبرگزاری فارس
عوارض تغییر کاربری ملک به اقامتگاه‌ها در بجنورد دریافت نمی‌شود