توزیع شیر رایگان میان دانش‌آموزان کهگیلویه و بویراحمدی آغاز شد

شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵
توزیع شیر رایگان میان دانش‌آموزان کهگیلویه و بویراحمدی آغاز شد

توزیع شیر رایگان در مدارس کهگیلویه و بویراحمد از مدرسه شاهد یاسوج آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، ظهر امروز طی مراسمی توزیع شیر رایگان در مدارس کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد.

در این آیین که اردشیر یاری معاون اداره‌کل آموزش و پرورش استان در جمع معلمان و کادر مدیریتی دبستان شاهد حضور داشت، در خصوص فواید توزیع شیر در مدارس صحبت کرد.

معاون پشتیبانی اداره‌کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: برای اینکه دانش‌آموزان سالم و تندرست باشند آموزش و پرورش وظایفی بر عهده دارد.

اردشیر یاری بیان کرد: آموزش و پرورش و خانواده‌ها باید با کمک یکدیگر و تعاملی که دارند نسبت به این موضوع به اندازه کافی حساسیت به خرج دهند.

وی داشتن مدارس پویا و دانش‌آموزان با نشاط را در گرو سلامتی و بهداشت جسمی و روانی دانست و افزود: برای سلامت جسم لازم است تا تغذیه دانش‌آموزان بیش از پیش مدنظر قرار گیرد.

معاون اداره‌کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه شیر یکی از عوامل مهم برای سلامتی جسم و تغذیه‌ای مناسب برای قشر نوجوان و دانش‌آموز است، تصریح کرد: به همین منظور امسال توزیع شیر رایگان را برای 160 هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف استان خواهیم داشت.

یاری با بیان اینکه توزیع شیر در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم مدارس دولتی و غیردولتی خواهد بود، افزود: این توزیع شامل پیش‌ دبستانی‌های ضمیمه مراکز کودکان بی‌سرپرست زیرپوشش بهزیستی و کارکنان شاغل در واحدهای آموزشی هم خواهد شد.

وی ادامه داد: طرح توزیع شیر پاستوریزه لیوانی برای شهرهای یاسوج، گچساران، باشت و دنا و همچنین شیر استریلیزه برای دیگر مناطق استان در دستور کار قرار می‌گیرد.

معاون پشتیبانی اداره‌کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در صورت تأمین اعتبار تا پایان سال این کار انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: هر دانش‌آموز تا پایان سال جاری از 50 نوبت شیر بهره‌مند خواهد شد.

توزیع شیر رایگان میان دانش‌آموزان کهگیلویه و بویراحمدی آغاز شد
jkkjkjkjkj