Home

توزیع شیر رایگان میان دانش‌آموزان کهگیلویه و بویراحمدی آغاز شد

توزیع شیر رایگان در مدارس کهگیلویه و بویراحمد از مدرسه شاهد یاسوج آغاز شد.

شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵
توزیع شیر رایگان میان دانش‌آموزان کهگیلویه و بویراحمدی آغاز شد


به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، ظهر امروز و طی مراسمی توزیع شیر رایگان بین مدارس و دانش‌آموزان کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد.

در این آیین که اردشیر یاری معاون آموزش و پرورش استان در جمع معلمان و کادر مدیریتی دبستان شاهد حضور داشت در خصوص فواید توزیع شیر در مدارس توسط این معاون آموزش و پرورش استان سخنانی ایراد شد.

معاون پشتیبانی اداره‌کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: برای این که دانش‌آموزان سالم و تندرست باشند آموزش و پرورش وظایفی بر عهده دارد.

یاری بیان کرد: هم آموزش و پرورش و هم خانواده‌ها باید با کمک یکدیگر و با تعاملی که دارند نسبت به این موضوع به اندازه کافی حساسیت به خرج دهند.

وی مدارس پویا و دانش‌آموزان با نشاط را در گرو سلامتی و بهداشت جسمی و روانی دانست و گفت: برای سلامت جسم لازم است تا تغذیه دانش‌آموزان بیش از پیش مد نظر قرار گرفته شود.

این معاون آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه شیر یکی از عوامل مهم برای سلامتی جسم و تغذیه‌ای مناسب برای قشر نوجوان و دانش‌آموز است تصریح کرد: به همین منظور امسال توزیع شیر رایگان را برای 160 هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف استان خواهیم داشت.

وی با بیان این که توزیع شیر در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم مدارس دولتی و غیر دولتی خواهد بود افزود: این توزیع شامل پیش‌ دبستانی‌های ضمیمه مراکز کودکان بی‌سرپرست زیر پوشش بهزیستی و کارکنان شاغل در واحدهای آموزشی هم خواهد شد.

این مسؤول در آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه به دو صورت لیوانی پاستوریزه و همچنین استریلیزه این شیرها در استان توزیع می‌شود افزود: طرح شیر پاستوریزه لیوانی برای شهرهای یاسوج، گچساران و باشت و دنا و همچنین شیر استریلیزه برای دیگر مناطق استان در دستور کار قرار می‌گیرد.

این معاون آموزش و پرورش با بیان این که در صورت تأمین اعتبار تا پایان سال این کار انجام می‌شود اظهار کرد: در صورت تأمین اعتبار هر دانش‌آموز تا پایان سال جاری از 50 نوبت شیر بهره‌مند خواهد شد.