معرفی 30 مورد آلودگی زیست محیطی در آذربایجان‌شرقی به دستگاه قضایی

یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵
معرفی 30 مورد آلودگی زیست محیطی در آذربایجان‌شرقی به دستگاه قضایی

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی از معرفی 30 مورد آلودگی زیست محیطی به دستگاه قضایی در استان خبر داد و گفت: 348 متخلف شکار و صید در 9 ماه سال جاری توسط ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان دستگیر شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی، حمید قاسمی با بیان اینکه  348 متخلف شکار و صید در 9 ماه سال جاری توسط ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان دستگیر شدند، اظهار داشت: این تعداد متخلف با تشکیل 250 فقره پرونده به مراجع قضایی معرفی و جرایم متعلقه اخذ و به خزانه واریز شد.

وی افزود: از این متخلفان 19 قبضه سلاح شکاری غیرمجاز، 81 قبضه سلاح شکاری مجاز، تور ماهیگیری، تعداد زیادی فشنگ و سایر ادوات شکار نیز کشف و ضبط شد.

قاسمی بیشترین تخلف را مربوط به شکار غیرمجاز پرندگان با 241 مورد برشمرد و گفت: در این مدت ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان 78 مورد تخلف تخریب محیط زیست و 30 مورد آلودگی محیط زیست مانند کوره زغال پزی، کشتارگاه، تخلیه چاه، واحد تولیدی نوشابه و دانه بندی پوکه، دفع زباله، مرغداری و آلودگی هوا را با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی کرده‌اند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی با اشاره به اصل 50 قانون اساسی که حفاظت از محیط زیست را وظیفه‌ای همگانی می‌داند، ابراز امیدواری کرد که با همدلی و همزبانی و فرهنگ‌سازی در خصوص حفاظت محیط زیست، گام های موثری برای رسیدن به توسعه پایدار برداشته شود.

معرفی 30 مورد آلودگی زیست محیطی در آذربایجان‌شرقی به دستگاه قضایی