Home

اختلاس و دزدی از بیت‌المال نشانه باور نداشتن به اصولی چون توحید و معاد است

نماینده ولی‌ فقیه در استان البرز گفت: اختلاس و دزدی از بیت‌المال، نشانه باور نداشتن به اصولی چون توحید و معاد است و در بیان امیرالمؤمنین(ع) کسی که به بیت‌المال خیانت می‌کند، بدتر از کسی است که مال یک نفر را به سرقت می‌برد.

یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵
اختلاس و دزدی از بیت‌المال نشانه باور نداشتن به اصولی چون توحید و معاد است

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج به نقل از پایگاه اطلاع‌ رسانی دفتر امام‌ جمعه کرج، آیت‌ الله سیدمحمدمهدی حسینی‌همدانی در دیدار سرهنگ محمدرضا جلیلی مدیرکل و مسئولان سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح استان البرز، که در دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان برگزار شد اظهار داشت: اقدامات مجموعه‌هایی مانند شما، چه در بعد پزشکی و چه در ابعاد مشاوره و خدماتی، در واقع کمک به خلق که عیال‌الله هستند، بوده و جدای از اینکه شغل و کار است، در صورت نیت الهی داشتن، دارای اجر و پاداش معنوی نیز خواهد بود.

وی با تقدیر از عملکرد سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح استان افزود: داشتن برنامه‌های کوتاه‌مدت و میان‌مدت، امری مهم در پیشرفت مجموعه و عامل ارزیابی و نتیجه‌گیری صحیح از چندوچون فعالیت‌ها است که باید مورد توجه مدیران و مسئولان در هر سطحی از کارها قرار داشته باشد.

امام‌جمعه کرج بیان کرد: باید توجه داشت که رسیدگی به معیشت و امور مادی و جسمانی جامعه‌ هدف شما، در واقع رسیدگی و کمک به وضعیت دنیایی آن‌هاست، در صورتی‌که سرمایه‌گذاری فرهنگی و معنوی بر روی این قشر، به‌ویژه خانواده‌های ایشان، یاری‌رسانی جهت سامان یافتن توأمان دنیوی و اخروی است که ارزشی بالاتر و ماندگار دارد.

وی تصریح کرد: به‌عنوان یک نمونه، سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح در این استان، قریب به صد هزار نفر جمعیت را تحت پوشش دارد که آمایش، تعیین نیازهای فرهنگی و تعلیم این گروه در یک دوره آموزشی، عملی ارزشمند است که آثار ماندگاری در نسل‌های مختلف را در پی خواهد داشت و در عین‌حال، نیاز به صرف هزینه‌ بالایی هم ندارد.

آیت‌الله حسینی‌همدانی با تأکید بر عمق‌بخشی به فعالیت‌های فرهنگی و توجه به آثار این اقدامات در آینده‌ جامعه اظهار داشت: تقویت روحیه‌ خداشناسی، توحید و معادباوری در افراد، زمینه‌ساز آینده‌ سالم جامعه در ابعاد مختلف اقتصادی، سیاسی و فرهنگی است.

وی خاطرنشان کرد: اگر در جامعه باور واقعی و قلبی به توحید و معاد باشد، هرگز شاهد دزدی و اختلاس در هیچ سطحی نخواهیم بود؛ اگر خداشناسی قوی شد، معادباوری هم تقویت می‌شود؛ کسی که جرات دست‌درازی به بیت‌المال دارد، خداشناسی‌ و معادباوری‌اش ضعیف است.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز ادامه داد: اختلاس و دزدی از بیت‌المال، نشانه باور نداشتن به اصولی چون توحید و معاد است و در بیان امیرالمؤمنین(ع) کسی که به بیت‌المال خیانت می‌کند، بدتر از کسی است که مال یک نفر را به سرقت می‌برد و فرد و قانونی هم که این حرام روشن را تأیید کند، باطل و محکوم است.

وی تأکید کرد: اگر جایی و در مجموعه‌ای قانونی برای جواز دزدی‌کردن‌های این‌چنین هم تصویب شود، قانونی نامشروع و غیر قابل اجرا است.