اختلاس و دزدی از بیت‌المال نشانه باور نداشتن به اصولی چون توحید و معاد است

یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵
اختلاس و دزدی از بیت‌المال نشانه باور نداشتن به اصولی چون توحید و معاد است

نماینده ولی‌ فقیه در استان البرز گفت: اختلاس و دزدی از بیت‌المال، نشانه باور نداشتن به اصولی چون توحید و معاد است و در بیان امیرالمؤمنین(ع) کسی که به بیت‌المال خیانت می‌کند، بدتر از کسی است که مال یک نفر را به سرقت می‌برد.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج به نقل از پایگاه اطلاع‌ رسانی دفتر امام‌ جمعه کرج، آیت‌ الله سیدمحمدمهدی حسینی‌همدانی در دیدار سرهنگ محمدرضا جلیلی مدیرکل و مسئولان سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح استان البرز، که در دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان برگزار شد اظهار داشت: اقدامات مجموعه‌هایی مانند شما، چه در بعد پزشکی و چه در ابعاد مشاوره و خدماتی، در واقع کمک به خلق که عیال‌الله هستند، بوده و جدای از اینکه شغل و کار است، در صورت نیت الهی داشتن، دارای اجر و پاداش معنوی نیز خواهد بود.

وی با تقدیر از عملکرد سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح استان افزود: داشتن برنامه‌های کوتاه‌مدت و میان‌مدت، امری مهم در پیشرفت مجموعه و عامل ارزیابی و نتیجه‌گیری صحیح از چندوچون فعالیت‌ها است که باید مورد توجه مدیران و مسئولان در هر سطحی از کارها قرار داشته باشد.

امام‌جمعه کرج بیان کرد: باید توجه داشت که رسیدگی به معیشت و امور مادی و جسمانی جامعه‌ هدف شما، در واقع رسیدگی و کمک به وضعیت دنیایی آن‌هاست، در صورتی‌که سرمایه‌گذاری فرهنگی و معنوی بر روی این قشر، به‌ویژه خانواده‌های ایشان، یاری‌رسانی جهت سامان یافتن توأمان دنیوی و اخروی است که ارزشی بالاتر و ماندگار دارد.

وی تصریح کرد: به‌عنوان یک نمونه، سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح در این استان، قریب به صد هزار نفر جمعیت را تحت پوشش دارد که آمایش، تعیین نیازهای فرهنگی و تعلیم این گروه در یک دوره آموزشی، عملی ارزشمند است که آثار ماندگاری در نسل‌های مختلف را در پی خواهد داشت و در عین‌حال، نیاز به صرف هزینه‌ بالایی هم ندارد.

آیت‌الله حسینی‌همدانی با تأکید بر عمق‌بخشی به فعالیت‌های فرهنگی و توجه به آثار این اقدامات در آینده‌ جامعه اظهار داشت: تقویت روحیه‌ خداشناسی، توحید و معادباوری در افراد، زمینه‌ساز آینده‌ سالم جامعه در ابعاد مختلف اقتصادی، سیاسی و فرهنگی است.

وی خاطرنشان کرد: اگر در جامعه باور واقعی و قلبی به توحید و معاد باشد، هرگز شاهد دزدی و اختلاس در هیچ سطحی نخواهیم بود؛ اگر خداشناسی قوی شد، معادباوری هم تقویت می‌شود؛ کسی که جرات دست‌درازی به بیت‌المال دارد، خداشناسی‌ و معادباوری‌اش ضعیف است.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز ادامه داد: اختلاس و دزدی از بیت‌المال، نشانه باور نداشتن به اصولی چون توحید و معاد است و در بیان امیرالمؤمنین(ع) کسی که به بیت‌المال خیانت می‌کند، بدتر از کسی است که مال یک نفر را به سرقت می‌برد و فرد و قانونی هم که این حرام روشن را تأیید کند، باطل و محکوم است.

وی تأکید کرد: اگر جایی و در مجموعه‌ای قانونی برای جواز دزدی‌کردن‌های این‌چنین هم تصویب شود، قانونی نامشروع و غیر قابل اجرا است.

اختلاس و دزدی از بیت‌المال نشانه باور نداشتن به اصولی چون توحید و معاد است