نزدیک شدن کمربند سبز تهران به 40 هزار هکتار/ چگونه می توان درختی به نام اشخاص کاشت؟

دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵
نزدیک شدن کمربند سبز تهران به 40 هزار هکتار/ چگونه می توان درختی به نام اشخاص کاشت؟

علی محمد مختاری درباره گسترش مساحت کمربند سبز تهران، کاشت یک هزار درخت چنار تا پایان سال جاری و نحوه کاشت درخت به نام اشخاص در مرزهای شهر توضیح داد.

به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس، علی محمد مختاری، مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران در گفت و گو با شهر فردا، در پاسخ به این سوال که برخی شهروندان تمایل دارند به نام عزیزانشان و با پلاکی مشخص در بوستان های تهران درخت بکارند چه اقدامی باید انجام دهند توضیح داد: کسی نمی تواند در بوستان های شهر تهران درختی به نام فردی بکارد.

وی افزود: با این وجود مرزهایی با همکاری سمن ها در کمربند سبز تهران مشخص شده که افراد می توانند به نام خود یا عزیزانشان در آنجا درخت نامدار بکارند و روی آن پلاک نصب کنند. برای این کار هم می توانند با دفتر ما تماس بگیرند.

به گفته مختاری کمربند سبز تهران تاکنون 38 هزار و 100 هکتار توسعه یافته و تا 15 اسفندماه سال جاری هزار هکتار به وسعت آن اضافه خواهد شد. بنابراین جمعا وسعت کمربند سبز تهران به 39 هزار و یکصد هکتار می رسد.

کاشت یک هزار درخت چنار، مابین انقلاب و راه آهن

مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران اظهار کرد: کمربند سبز تهران هم در دامنه جنوبی البرز و هم درشرق، جنوب و به ویژه در دامنه جنوبی البرز ایجاد شده و در حال گسترش است.

به گفته مختاری تا پایان امسال همچنین تعداد هزار گونه درخت چنار با قدمت 10 تا 15 سال در خیابان ولیعصر، حد فاصل انقلاب تا میدان راه آهن کاشته خواهد شد. البته کاشت درخت فقط در ولیعصر نخواهد بود و در بوستان ها و در منازل شهروندان هم طرح کاشت نهال مثمر و غیر مثمر خواهیم داشت.

اگر درخت می خواهید با 137 و 1888 تماس بگیرید

مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران اضافه کرد: شهروندانی که تمایل دارند در خانه هایشان نهال کاشته شود، می توانند در مراکز آموزش نگهداری از گل و گیاه ثبت نام کرده یا با 137 و 1888 تماس گرفته و در آنجا ثبت نام کنند.

مختاری گفت: روند کار به این صورت است که متقاضیان نوع گونه گیاهی را که می خواهند انتخاب می کنند و کارشناسان به منازل آنها می روند تا درختان را برایشان بکارند. این کار اکنون آغاز شده و تا پایان اسفندماه هم ادامه دارد.

نزدیک شدن کمربند سبز تهران به 40 هزار هکتار/ چگونه می توان درختی به نام اشخاص کاشت؟