مراسم بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در استانداری هرمزگان برگزار شد

دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵
مراسم بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در استانداری هرمزگان برگزار شد

مراسم بزرگداشت ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی همزمان با سالروز وفات کریمه اهل بیت حضرت معصومه(س) در استانداری هرمزگان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، مراسم بزرگداشت ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی ظهر امروز همزمان با سالروز وفات کریمه اهل بیت حضرت معصومه(س) در استانداری هرمزگان برگزار شد.

در این مراسم کارکنان و مدیران استانداری هرمزگان ضمن قرائت قرآن و فاتحه، یاد و خاطره آیت‌الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی را گرامی داشتند.

این مراسم در ادامه با مداحی در سوگ وفات کریمه اهل بیت حضرت معصومه(س) و ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی همراه بود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان در این مراسم بیان داشت: این حادثه جان‌گداز با دو حادثه بزرگ دیگر یعنی وفات حضرت معصومه کریمه اهل بیت(ع) و سالروز شهادت امیرکبیر سردار بزرگ ایران تقارن دارد که این امر نشانه بار معنایی و عاقبت‌بخیری این مرد بزرگ دوران‌های مختلف انقلاب است.

علی رئوفی با اشاره به بیانات حضرت امام در خصوص انقلاب اسلامی ایران تصریح کرد: امام راحل فرمودند انتظار حادثه از نیمه خرداد می‌کشم از خرداد 42 تا خرداد 68 آغاز نهضت اسلامی حضرت امام و ارتحال ملکوتی بنیانگذار کبیر انقلاب در این ایام به وقوع پیوست.

وی به اهمیت جایگاه عالمان دینی از نگاه معصومین به‌ویژه نبی اکرم(ص) اشاره و در این رابطه افزود: پیامبر اکرم(ص) می‌فرمایند وقتی عالمی از دنیا می‌رود رخنه‌ای در اسلام ایجاد می‌شود هیچ چیزی جای آن را پر نخواهد کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان با اشاره به ویژگی‌های برجسته حضرت آیت‌الله رفسنجانی خاطرنشان کرد: ایشان روحانی سیاست‌مدار، نویسنده و مفسر قرآن بود و از جمله آثار معروف ایشان کتاب امیرکبیر قهرمان مبارزه با استعمار و تالیفاتی نیز در خصوص مردم فلسطین و مبارزان آن سرزمین است.

رئوفی گفت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نخستین رئیس مجلس در ایران، چهارمین رئیس جمهور و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تا آخرین لحظه عمرشان بودند که این امر نشانه جایگاه و شخصیت مهم  ایشان در نظام اسلامی ایران است.

وی در ادامه با اشاره به مبارزات آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، اظهار داشت: ایشان از تاثیرگذارترین شخصیت‌ها در پیروزی انقلاب اسلامی ایران بودند و از اواخر دهه 30 با حضرت امام آشنا شدند و شاگرد معظم‌له بودند و در نهضت پیروزی انقلاب ایشان را یاری کردند.

رئوفی بیان داشت: این عالم مجاهد از سال 1340 مبارزات خود را در کنار حضرت امام (ره) برای پیروزی انقلاب آغاز کرد و از مخالفان اصلی اقدامات نوگرایانه رژیم پهلوی و یا همان انقلاب سفید شاه  بودند و به خاطر همین مخالفت‌ها دستگیر، زندانی و شکنجه شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان افزود: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از سال 1337 تا 1357 مجموعا 7 بار دستگیر و در مجموع 4 سال و 5 ماه توسط عوامل رژیم شاهنشاهی زندانی و شکنجه شد.

وی در ادامه بیان داشت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تا پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی شکنجه‌های شدیدی توسط عوامل شاهنشاهی دید و از افرادی بود که پیوند عمیقی با حزب موتلفه اسلامی داشت.

رئوفی در ادامه با اشاره به پیام‌های مختلف تسلیت صادرشده در پی درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی خاطرنشان کرد: از دیروز تاکنون زیباترین و بهترین پیام‌های تسلیت در پی ارتحال ملکوتی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از سوی شخصیت‌های مختلف کشوری، لشکری و خارجی صادر شد که سرسبد این پیام‌ها پیام مقام معظم رهبری است که اتمام حجتی برای همگان است که رهبر معظم انقلاب در این پیام مهم فرمودند جایگزینی برای آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برای من نخواهد بود و سابقه دوستی، آشنایی و هم‌رزمی ایشان با من 59 سال است.

وی تصریح کرد: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی مرد روزهای سخت انقلاب اسلامی ایران بود و شخصی بود که بحران‌ها را مدیریت می‌کرد، پیروزی انقلاب، درگیری‌های بعد از پیروزی انقلاب، دوران دفاع مقدس و دوران سازندگی از مهمترین بحران‌های بود که ایشان در کنار حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری آنها را مدیریت کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان افزود: در حوادث سال 88 آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برای حفظ و بقای انقلاب اسلامی و مدیریت این حوادث در برابر دستگیری فرزندانش هیچ اعتراضی نکرد و ایشان یکی از ستون‌های انقلاب بود و برای نظام بسیار دلسوز بود و حتی برای رد صلاحیت خود در سال 92 برای حفظ انقلاب اسلامی هیچ اعتراضی نکرد و این کلام امام است که می‌فرمایند تا نهضت زنده است هاشمی زنده است.

مراسم بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در استانداری هرمزگان برگزار شد