آیت‌الله هاشمی رفسنجانی همواره در کنار ولایت و رهبری قرار داشت

دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی همواره در کنار ولایت و رهبری قرار داشت

فرماندار کوهبنان گفت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تا آخرین روز‌های زندگی خویش در کنار ولایت و رهبری نظام قرار داشت.

به گزارش خبرگزاری فارس از کوهبنان، محمدرضا مهدلو بعد از ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش کوهبنان با تسلیت ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از جمله علما و پیشکسوتان انقلاب اسلامی و از یاران صمیمی بنیانگذار کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری بود که در محضر علمای بزرگی همچون امام راحل، مرحوم مرعشی نجفی و ... کسب فیض کرد.

وی ادامه داد: این مجاهد و مبارزه نستوه از نخستین روزهای شکل‌گیری و مبارزات مردمی علیه رژیم پهلوی در کنار امام خمینی(ره) بود و سال‌های متمادی از عمر گرانمایه خود را در زندان‌های رژیم تحت سخت‌ترین شکنجه‌ها سپری کرد.

مهدلو تصریح کرد: این عالم مبارزه پس از پیروزی انقلاب همگام و همراه حضرت امام بود و تا آخرین روز زندگی خویش در کنار ولایت و رهبری نظام قرار داشت و در حقیقت نزدیک‌ترین و صمیمی‌ترین شخص به رهبر معظم انقلاب بود.

فرماندار کوهبنان گفت: کوهبنان از جمله شهرستان‌هایی است که در بعد فرهنگی و مذهبی سرآمد است و در گذشته و دوران معاصر بزرگانی را در دامان خود پرورش داده که در عرصه‌های حوزوی و دانشگاهی منشا خدمات ارزنده در جای جای کشور و دیار کریمان هستند.

وی ابراز داشت: با همت آموزش و پرورش شناسایی افراد بیسواد انجام شد که عموما بومی نیستند و سواد خواندن و نوشتن را ندارند که برای ریشه‌کنی بیسوادی در شهرستان برنامه‌هایی در دستور کار داریم.

رئیس شورای آموزش و پرورش کوهبنان تاکید کرد: در برخی روستاها جمعیت دانش‌آموزی کاهش داشته و مدارس به صورت پراکنده اداره می‌شدند، لذا طرح تجمیع مدارس در دستور کار قرار دارد و تنها در بحث ایاب و ذهاب برخی دانش‌آموزان این روستاها مشکلاتی وجود دارد که باید رفع شود.

مهدلو ادامه داد: دشمنان و بدخواهان که همواره چشم پیشرفت ما را ندارند در تلاش هستند که زمینه افزایش آسیب‌های اجتماعی را رقم بزنند که در همین راستا با بهره جستن از فضاهای مجازی و رسانه وابسته در تلاش هستند تا به اهداف خود برسند‌.

وی عنوان کرد: برگزاری جلسات آموزش خانواده و آگاهی دادن به والدین و مربیان می‌تواند در کاهش چشمگیر توطئه‌های دشمنان موثر باشد.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی همواره در کنار ولایت و رهبری قرار داشت