کسب رتبه 70 کشوری دهلران در زمینه هدایت دانش‌آموزان به رشته ریاضی فیزیک

سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵
کسب رتبه 70 کشوری دهلران در زمینه هدایت دانش‌آموزان به رشته ریاضی فیزیک

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دهلران از کسب رتبه 70 کشوری اداره آموزش و پرورش دهلران در زمینه هدایت تحصیلی دانش‌آموزان به رشته ریاضی فیزیک در بین 900 منطقه آموزش و پرورش خبر داد.

سیدغلام‌رضا موسوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دهلران اظهار داشت: مشاوره و هدایت تحصیلی دانش‌آموزان و والدین آنها یکی از برنامه‌ها و اولویت‌های کاری اداره آموزش و پرورش دهلران است.

وی افزود: باتوجه به اینکه قبل از تصدی مدیریت آموزش و پرورش دهلران در اداره کل آموزش و پرورش کارهای مشاوره‌ای و هدایت تحصیلی را برعهده داشتم، بنابراین این امر سبب شد تا با استفاده از دبیران با تجربه و کارشناسان آموزشی و مشاوره این شهرستان این خلأ را برطرف کنیم.

مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان دهلران اضافه کرد: از همین رو پس از جلسات متعدد با همکاران، راهکارها و برنامه‌های مناسبی در راستای هدایت و ترغیب دانش‌آموزان در گرایش به رشته‌های تحصیلی بجز رشته علوم تجربی اتخاذ شد.

وی با اشاره به ترافیک گرایش به رشته علوم تجربی و اقبال کم نسبت به رشته ریاضی فیزیک در سال‌های گذشته در بین دانش‌آموزان دهلرانی تصریح کرد: در سال تحصیلی جاری(96-95) آموزش و پرورش شهرستان دهلران توانست در بین 900 منطقه مدیریت آموزش و پرورش در کشور رتبه 70 و رتبه نخست در سطح استان را در امر هدایت دانش‌آموزان به رشته ریاضی و فیزیک کسب کند.

از: خبرگزاری فارس
کسب رتبه 70 کشوری دهلران در زمینه هدایت دانش‌آموزان به رشته ریاضی فیزیک