تشکیل ستاد هماهنگی سوگواره آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در قشم

چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵
تشکیل ستاد هماهنگی سوگواره آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در قشم

اعضای ستاد سوگواره آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در قشم با هدف بررسی ویژه برنامه‌های ارتحال و تجلیل از مقام شامخ وی که قرار است روز چهارشنبه در مسجدالنبی(ص) شهر قشم برگزار شود، تشکیل جلسه داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قشم به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم ،اعضای ستاد سوگواره آیت الله هاشمی رفسنجانی در قشم با هدف بررسی ویژه برنامه‌های ارتحال و تجلیل از مقام شامخ وی که قرار است روز چهارشنبه در مسجدالنبی(ص) شهر قشم برگزار شود، تشکیل جلسه داد.

بنا به این گزارش، مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم در ابتدای این نشست با تسلیت ارتحال آیت‌الله رفسنجانی به اعضای ستاد، گفت: فوت ناگهانی یار دیرین امام خمینی(ره) و مقام عظمای ولایت(مدظله‌العالی) شوک بزرگی بود.

مرتضی شیخ زاده با تاکید بر اهمیت تجلیل شایسته از مقام شامخ این روحانی نستوه و مهربان، اعلام کرد: کار تبلیغات محیطی ارتحال جانسوز آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در شهرهای قشم، درگهان و همچنین مبادی ورودی در اسکله های لافت، شهید ذاکری و فرودگاه قشم به نحو شایسته انجام شده است.

به گفته مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، آئین ارتحال امیر کبیر انقلاب در قشم به ویژه سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین زم، شیخ خطیبی امام جمعه اهل سنت قشم و به احتمال بسیار زیاد استاندار هرمزگان از طریق سیمای استان ضبط و پخش خواهد شد.

وی اعلام کرد: مراسم ارتحال آیت الله رفسنجانی صبح روز چهارشنبه از ساعت 10 صبح در مسجد النبی (ص) شهر قشم با قرائت قرآن کریم توسط حسین مُلائی قاری بین المللی کشورمان و مداحی دو تن از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) مهدی نایب و مجتبی بابائی آغاز خواهد شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار قشم هم در این جلسه طی سخنانی، گفت: برای تبیین ابعاد مختلف شخصیت آیت الله هاشمی رفسنجانی نمی توان در یک مراسم دو ساعته به یک جمع بندی مناسب رسید.

مصطفی غلامپور ادامه داد: همه مسئولان می‌بایست از هر فرصتی برای آشنا کردن نسل جوان کشور با ابعاد شخصیتی و ویژگی‌های منحصر به فرد مرد خستگی ناپذیر انقلاب اسلامی ایران استفاده کنند و حق مطلب را درباره وی انجام دهند.

وی گفت: مسایلی که در سال های اخیر علیه این بزرگمرد انقلاب اسلامی رخ داد و پرسش ها و ابهاماتی که در بین نسل جدید وجود دارد، در مواردی باعث تاثر انسان می شد زیرا نوجوانان چندان با ابعاد شخصیتی و عملکرد ایشان آشنایی ندارند به همین دلیل حضور دانش آموزان و دانشجویان در چنین آیین هایی ضروری است و باید مجموعه های ذیربط در این زمینه همکاری داشته باشند.

بنا به این گزارش، ستاد سوگواره آیت الله هاشمی رفسنجانی متشکل از سازمان منطقه آزاد، دفتر امام جمعه، فرمانداری و تبلیغات اسلامی قشم و دانشگاه آزاد قشم از ساعت 10 صبح فردا چهارشنبه 22 دی ماه در محل مسجد النبی (ص) آیینی به مناسبت بزرگداشت یاد، شخصیت و خدمات آیت الله رفسنجانی برگزار خواهد کرد.

تشکیل ستاد هماهنگی سوگواره آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در قشم