فعالیت 1200 مددجوی امداد خراسان شمالی در تولید صنایع‌دستی

چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵
فعالیت 1200 مددجوی امداد خراسان شمالی در تولید صنایع‌دستی

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان شمالی گفت: هزار و 200 مددجوی امداد استان در زمینه تولید صنایع‌دستی فعالیت دارند.

به گزارش خبرگزاری فارس از به نقل از روابط عمومی کمیته امداد خراسان شمالی علی‌اصغر مرادی اظهار کرد: بیش از 680 طرح اشتغال‌زایی تولیدات صنایع‌دستی توسط مددجویان خراسان شمالی اداره می‌شود که  امسال تاکنون بیش از 3 هزار و 48 تخته فرش، گلیم و تابلو فرش به مساحت شش هزار 430 مترمربع توسط این افراد تولید شده است.

وی بیان کرد: طی امسال از محل تولید و فروش فرش، گلیم و دست‌بافته‌ها بیش از 14 میلیارد و 370 میلیون ریال درآمد نصیب مددجویان شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان شمالی افزود: میزان 2 میلیارد و 518 میلیون ریال از این تولیدات توسط خود کمیته امداد و 11 میلیارد و 852 میلیون ریال توسط مراکز خرید و بازار از مددجویان خریداری‌ شده است.

مرادی با بیان اینکه اسفراینی‌ها با بیش از 430 نفر بیشترین مددجوی بافنده صنایع‌دستی استان را به خود اختصاص داده است، گفت: همچنین بجنورد با 400 نفر، شیروان با 200 نفر، فاروج با 160 نفر بیشترین مددجویان فعال درزمینه تولید صنایع‌دستی خراسان شمالی را دارند. ​

وی با اشاره به اینکه حمایت از هنر قالیبافی یکی از سیاست‌های اصلی کمیته امداد در ‏مقوله اشتغال خانگی و کوچک مددجویان زیرپوشش کمیته امداد است، خاطرنشان کرد: کمیته امداد یکی ‏از نهادهای حمایتی در مقوله اشتغال بوده که ایجاد اشتغال کوچک از جمله راه‌اندازی کارگاه‌های ‏قالیبافی را به‌عنوان بهترین راه‌حل برای اشتغال مددجویان در نظر گرفته است.‏

مرادی با اشاره به رویکرد این نهاد در حمایت از تولیدکنندگان‌، کار‌آفرینان و مددجویان قالیباف، افزود: امسال دو هزار و 478 گلیم، 340 تخته فرش و 230 تابلو فرش توسط ‏مددجویان زیرپوشش این نهاد بافته‌شده که این تعداد شامل 6 هزار و 430 مترمربع بوده است.

فعالیت 1200 مددجوی امداد خراسان شمالی در تولید صنایع‌دستی