تبلیغ چهره به چهره زکات/ جمع‌آوری ۳۴ میلیارد زکات در استان تهران

چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵
تبلیغ چهره به چهره زکات/ جمع‌آوری ۳۴ میلیارد زکات در استان تهران

مدیرکل کمیته امداد استان تهران با اشاره به تحقق ۵۷ درصدی برنامه در حوزه زکات گفت: برنامه‌های متنوعی برای فرهنگ‌سازی و احیای زکات مانند تبلیغ چهره به چهره با حضور در بین کشاورزان،دامداران و باغداران انجام شده است.

محسن ولیئی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس گفت: سال گذشته 150 میلیارد ریال در حوزه زکات پیش بینی شده بود که 42 میلیارد ریال محقق شد که از این مبلغ 56 درصد برای پروژه های عمرانی عام المنفعه و 44 درصد مابقی برای محرومین هزینه شد.

وی افزود: در هشت ماهه امسال نیز 34 میلیارد ریال زکات در کمیته امداد استان تهران جمع آوری شده است که 19 میلیارد و 500 میلیون ریال از این مبلغ در قالب فطریه پرداخت شده و مابقی آن زکات واجب و مستحبی است.

ولیئی با بیان اینکه تاکنون 57 درصد از برنامه پیش بینی شده برای سال جاری محقق شده است گفت: فعالیت ها و برنامه های متنوعی برای فرهنگ سازی و احیای زکات انجام شده از جمله تبلیغ چهره به چهره با حضور در بین کشاورزان،دامداران و باغداران، برگزاری همایش در شهرستان های تابعه استان تهران، نامگذاری میدان و خیابان به نام زکات از این نوع اقدامات بوده است.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران همچنین به عدم ارائه گزارش سایر سازمان های جمع آوری کننده زکات در سطح استان اشاره کرد و گفت: متأسفانه این مبالغ به دبیرخانه زکات استان اعلام نمی شود.

از: خبرگزاری فارس
تبلیغ چهره به چهره زکات/ جمع‌آوری ۳۴ میلیارد زکات در استان تهران