انهدام یک شبکه جاسوسی اطلاعاتی در ایتالیا

چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵
انهدام یک شبکه جاسوسی اطلاعاتی در ایتالیا

پلیس ایتالیا با صدور بیانیه‌ای از انهدام یک شبکه جاسوسی سایبری و اطلاعاتی از نهادهای دولتی، شرکت‌ها و شخصیت‌های سیاسی این کشور از جمله نخست‌وزیران پیشین ایتالیا خبر داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، پلیس ایتالیا دیروز سه‌شنبه از دستگیری دو نفر در چارچوب تحقیقات در خصوص جاسوسی اطلاعاتی از نهادهای دولتی، شرکت‌ها و شخصیت‌های سیاسی ایتالیا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، پلیس ایتالیا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: یک مهندس هسته‌ای 45 ساله و خواهر 49 ساله وی مظنون به گردآوری فریبکارانه اسرار و اطلاعات مربوط به امنیت کشور هستند.

بنابر اعلام تیم تحقیق، آنها از طریق یک شبکه پیچیده رایانه‌های هک شده بدون اطلاع صاحبانشان اقدام به جاسوسی اطلاعاتی می‌کردند.

این دو مظنون که در لندن زندگی می‌کردند، همچنین مظنون به جمع‌آوری اطلاعات شخصی و اطلاعات حساس درخصوص قربانیان منتخب خود طی سال‌های گذشته هستند.

پلیس ایتالیا طی این بیانیه‌ به نام هیچیک از قربانیان اشاره نکرده اما طبق اطلاعات منتشره از سوی رسانه‌های این کشور، «ماتئو رنتزی» و «ماریو مونتی» نخست‌وزیران پیشین ایتالیا و «ماریو دراگی» رئیس بانک مرکزی اروپا از قربانیان این جاسوسی‌های اطلاعاتی بوده‌اند.

انهدام یک شبکه جاسوسی اطلاعاتی در ایتالیا