Home

سالانه بیش از 10 درصد از مددجویان از چرخه حمایت بهزیستی خارج می‌شوند

رئیس بهزیستی شهرستان بروجن گفت: با حمایت این اداره در جهت ایجاد اشتغال افراد زیر پوشش، سالانه 10 تا 15 درصد از مددجویان از چرخه حمایت بهزیستی خارج می‌شوند.

چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵
سالانه بیش از 10 درصد از مددجویان از چرخه حمایت بهزیستی خارج می‌شوند

محمد رزازی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد با اشاره به ثبت 329 پرونده در خصوص زنان بی‌سرپرست، اظهار کرد: این پرونده‌ها متشکل از زنان مطلقه، زنان با شوهران از کارافتاده و زنان بی‌سرپرست می‌باشند که به هر کدام از این خانواده ها از 50 تا یکصد هزار تومان ماهانه مستمری تعلق می‌گیرد.

رئیس سازمان بهزیستی شهرستان بروجن در ادامه افزود: در راستای خدمت‌رسانی به افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی به فرزندانی که خانواده نداشته و اقوام و آشنایان سرپرستی آنان را برعهده گرفنه اند ماهانه مبلغ 250 هزار تومان کمک هزینه داده می‌شود.

رزازی با اشاره به اینکه سالانه10الی 15 درصد از مددجویان از چرخه حمایت بهزیستی خارج می‌شوند، تصریح کرد: در این راستا به منظور اشتغال‌زایی زنان سرپرست خانوار کلاس‌های آمادگی شغلی و مهارت‌های زندگی برگزار شده و بعد از اتمام این کلاس‌ها برای دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی اقدام کرده و پس از مدت شش ماه تا یک سال پس از درآمدزایی از چرخه حمایت خارج می‌شوند.

وی در ادامه افزود: اشتغال‌هایی چون مغازه پوشاک و لوازم آرایشی، عکاسی، آرایشگری و گارگاه خیاطی توسط زنان سرپرست خانوار در شهرستان بروجن ایجاد شده‌است.

رئیس سازمان بهزیستی شهرستان بروجن از وجود دو گروه همیار زن در شهرستان بروجن خبر داد و گفت: گروه اول متشکل از سه نفرکه با در اختیار گرفتن سرمایه بلاعوض از سوی بهزیستی اقدام به راه‌اندازی کافی‌شاپ و رستوران کردند و خدماتی چون ترشی خانگی، خرد و بسته‌بندی سبزی، پخت نان خانگی را به مردم شهرستان بروجن ارائه می‌دهند که پس از درآمد زایی از چرخه حمایت سازمان بهزیستی خارج می‌شوند.

رزازی در ادامه افزود: گروه دوم، جمعی از زنان بی‌سرپرست بوده که به تاسیس کافی‌نت اقدام کردند که تمام وسایل مورد نیاز در این زمینه را سازمان بهزیستی در اختیارشان قرار داده و این زنان خدمات الکترونیکی را به مردم بروجن ارائه می‌دهند.

وی ادامه داد: پرداخت هزینه درمان، کمک هزینه تحصیلی فرزندان، کمک هزینه ازدواج و تامین جهیزیه، خرید لوازم منزل، ایاب و ذهاب، احداث و تعمیرات ساخت از جمله خدماتی است که اداره بهزیستی شهرستان بروجن به افراد تحت پوشش بهزیستی ارائه می‌دهد.