سالانه بیش از 10 درصد از مددجویان از چرخه حمایت بهزیستی خارج می‌شوند

چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵
سالانه بیش از 10 درصد از مددجویان از چرخه حمایت بهزیستی خارج می‌شوند

رئیس بهزیستی شهرستان بروجن گفت: با حمایت این اداره در جهت ایجاد اشتغال افراد زیر پوشش، سالانه 10 تا 15 درصد از مددجویان از چرخه حمایت بهزیستی خارج می‌شوند.

محمد رزازی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد با اشاره به ثبت 329 پرونده در خصوص زنان بی‌سرپرست اظهار کرد: این پرونده‌ها متشکل از زنان مطلقه، زنان با شوهران از کارافتاده و زنان بی‌سرپرست هستند که به هر کدام از این خانواده‌ها از 50 تا 100 هزار تومان ماهانه مستمری تعلق می‌گیرد.

رئیس بهزیستی شهرستان بروجن در ادامه افزود: در راستای خدمت‌رسانی به افراد زیر پوشش سازمان بهزیستی به فرزندانی که خانواده نداشته و اقوام و آشنایان سرپرستی آنها را برعهده گرفته‌اند ماهانه مبلغ 250 هزار تومان کمک هزینه داده می‌شود.

رزازی با اشاره به اینکه سالانه 10 تا 15 درصد از مددجویان از چرخه حمایت بهزیستی خارج می‌شوند، تصریح کرد: در این راستا به منظور اشتغال‌زایی زنان سرپرست خانوار کلاس‌های آمادگی شغلی و مهارت‌های زندگی برگزار شده و بعد از اتمام این کلاس‌ها برای دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی اقدام کرده و پس از مدت 6 ماه تا یک سال پس از درآمدزایی از چرخه حمایت خارج می‌شوند.

وی در ادامه افزود: اشتغال‌هایی چون مغازه پوشاک و لوازم آرایشی، عکاسی، آرایشگری و کارگاه خیاطی توسط زنان سرپرست خانوار در شهرستان بروجن ایجاد شده است.

رئیس سازمان بهزیستی شهرستان بروجن از وجود دو گروه همیار زن در شهرستان بروجن خبر داد و گفت: گروه اول متشکل از سه نفر که با در اختیار گرفتن سرمایه بلاعوض از سوی بهزیستی اقدام به راه‌اندازی کافی‌شاپ و رستوران کردند و خدماتی چون ترشی خانگی، خرد و بسته‌بندی سبزی، پخت نان خانگی را به مردم شهرستان بروجن ارائه می‌دهند که پس از درآمدزایی از چرخه حمایت سازمان بهزیستی خارج می‌شوند.

رزازی در ادامه افزود: گروه دوم، جمعی از زنان بی‌سرپرست بوده که به تأسیس کافی‌نت اقدام کردند که تمام وسایل مورد نیاز در این زمینه را سازمان بهزیستی در اختیارشان قرار داده و این زنان خدمات الکترونیکی را به مردم بروجن ارائه می‌دهند.

وی ادامه داد: پرداخت هزینه درمان، کمک هزینه تحصیلی فرزندان، کمک هزینه ازدواج و تأمین جهیزیه، خرید لوازم منزل، ایاب و ذهاب، احداث و تعمیرات ساخت از جمله خدماتی است که اداره بهزیستی شهرستان بروجن به افراد تحت پوشش بهزیستی ارائه می‌دهد.

از: خبرگزاری فارس
سالانه بیش از 10 درصد از مددجویان از چرخه حمایت بهزیستی خارج می‌شوند