آیت‌الله هاشمی از استوانه‌های انقلاب بود

چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵
آیت‌الله هاشمی از استوانه‌های انقلاب بود

امام‌ جمعه شیروان گفت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از استوانه‌های انقلاب بود که مجاهدت‌های زیادی را برای انقلاب اسلامی داشت.

به گزارش خبرگزاری فارس از شیروان، حجت‌الاسلام حسین کوثری پیش از ظهر امروز چهارشنبه در آیین بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در اجتماع باشکوه مسوولان ادارات و اقشار مختلف مردم شیروان در محل مسجد جامع شیروان، با تسلیت رحلت این مجاهد نستوه، از هاشمی رفسنجانی به‌عنوان یکی از چهره‌های ارزنده و استوانه‌های انقلاب یاد کرد.

امام‌ جمعه شیروان افزود: اساسا کار سیاسی غیر از کارهای علمی خشک است و کسانی که وارد کارهای سیاسی می‌شوند تمام جوانب را به عهده‌ دارند.

وی اضافه کرد: افرادی که در جریان‌های سیاسی فعالیت دارند باید دارای برنامه‌ریزی، افراد شجاع و دارای کیاست و درایت باشند که آیت‌الله رفسنجانی این خصایص و ویژگی‌ها را داشت.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شیروان تصریح کرد: این شخصیت با مدیریت خوبی که در زمان خود در مناسبت‌های مختلفی داشت، در این مسیر به‌خوبی انجام‌ وظیفه کرد.

کوثری اضافه کرد: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از یاران دیرین امام قبل و بعد از انقلاب بود و یکی از دوستان صمیمی رهبر انقلاب بودند.

وی از این شخصیت به‌عنوان یکی از صحابه واقعی امام و رهبری یاد کرد و گفت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی منویات و رهنمودهای آنان را عملی می‌کرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شیروان ادامه داد: در مدتی که وی مسوولیت‌های مختلفی را در کشور عهده‌دار بود و با فراز و نشیب‌هایی که در برخی از شرایط به وجود آمده بود، توانست به‌خوبی با آن مبارزه کرده و به مردم خدمات صادقانه ارائه کند.

 وی به تلاش‌های مختلف دشمنان در ایجاد تفرقه بین مسوولان اشاره و خاطرنشان کرد: دشمنان نتوانستند با ترفندهای مختلفی که هرروز برای کشور و نظام ایجاد می‌کرد از وجود ایشان سوءاستفاده کند و بین ایشان و رهبری جدایی ایجاد کند.

کوثری از ویژگی‌های هاشمی را فردی پرکار، مطیع امام و رهبری، مردی در عمل، اهل ابتکار، خستگی‌ناپذیر عنوان کرد و افزود: این شخصیت همیشه به مردم و جامعه اطمینان و آرامش می‌داد.

امام‌ جمعه شیروان با یادآوری اینکه حیات و زندگی علماء مایه خیروبرکت است اضافه کرد: امیدواریم همه بتوانیم از عملکرد خوب این شخصیت درس گرفته و در عمل برای کشور فردی مفید و موثر و در عمل مطیع رهبر و انقلاب باشیم.

وی بیان داشت: ارتحال این عالم بزرگ و حضور پرشور آحاد مردم در مراسم تشییع و خاکسپاری مایه وحدت و انسجام و محور انقلاب در آستانه برگزاری انتخابات شد.

وی همچنین از مردم خواست تا با حضور گسترده خود در برنامه‌های یوم‌الله دهه فجر و انتخابات بزرگ شوراهای اسلامی و ریاست جمهوری شرکت و توطئه دشمنان را به یاس تبدیل کنند.

آیت‌الله هاشمی از استوانه‌های انقلاب بود