آیت‌الله هاشمی همواره مصلحت نظام و انقلاب را مدنظر داشت

چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵
آیت‌الله هاشمی همواره مصلحت نظام و انقلاب را مدنظر داشت

نماینده مردم اهواز در مجلس خبرگان رهبری گفت: آیت‌الله هاشمی یک شخصیت فراجناحی بود و همواره مصلحت نظام و انقلاب را مدنظر داشت.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، آیت‌الله محمدحسین احمدی‌شاهرودی ظهر امروز در مراسم بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در جمع مردم و مسؤولان استان کهگیلویه و بویراحمد در مصلای بزرگ شهر یاسوج رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام را روحانی مجاهد، فداکار و خستگی‌ناپذیر دانست و اظهار کرد: هاشمی مرید امام، یاور رهبر و پشتیبان ملت و مدافع راستین و دلسوز نظام و انقلاب بود.

نماینده مردم اهواز در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه صحبت کردن درباره هاشمی رفسنجانی سخت است، گفت: رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام شخصیتی چندین جانبه داشت، چرا که وی هم یک روحانی فاضل، فقیدی مجتهد و خدمتگزار و مبارزی انقلابی و هم سیاستمداری تمام عیار و قوی بود.

وی با اشاره به اینکه آیت‌الله هاشمی مفسری بزرگ، خطیبی توانا و جامعه‌شناسی دلسوز بود، گفت: وقتی که از بهرمان کرمان به قم آمد و در محضر آیت‌الله بروجردی، حضرت امام خمینی(ره)، علامه طباطبایی و سایر علمای قم دروس فقه، اصول، تفسیر و ... را آموخت و هنگامی که همراه امام راحل در سال 41 وارد میدان مبارزه شد و در دورانی که در زندان‌های رژیم پهلوی شکنجه شد در همه این سال‌ها هاشمی رفسنجانی جان و مال خود را در طبق اخلاص و در راه نهضت و انقلابیون گذاشت.

احمدی‌شاهرودی بیان کرد: وقتی جنگ هشت ساله به ملت ما تحمیل شد امام راحل آیت‌الله هاشمی را به عنوان فرمانده جنگ و جانشین فرمانده کل قوا معرفی کردند و بعد از جنگ هاشمی رفسنجانی به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد و پس از فوت آیت‌الله مشکینی در دو دوره ریاست مجلس خبرگان رهبری را بر عهده داشت.

نماینده مردم اهواز در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: در طول دورانی که آیت‌الله هاشمی مسؤولیت‌های اجرایی را بر  عهده داشت هرگز از فعالیت‌های فرهنگی کنار نبود و کتاب تاریخ فلسطین را ترجمه کرد و کتاب‌های مبارزه با استعمار و تفسیر راهنما را به رشته تحریر درآورد.

وی با اشاره به اینکه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی همواره مورد خشم دشمنان نظام و انقلاب و گروهک‌های تروریستی بود، گفت: آیت‌الله هاشمی توسط گروهک منافقین مورد ترور قرار گرفت که اگر همسر وی نبود هاشمی در همان سال‌های آغاز انقلاب به شهادت رسیده بود.

احمدی شاهرودی با اشاره به اینکه آیت‌الله هاشمی یک شخصیت فراجناحی بود، افزود: هاشمی رفسنجانی منتصب به جناح خاصی نبود، یک شخصیت مستقل بود که بعد از امام خمینی(ره) بیشترین تاثیرگذاری را در سرنوشت انقلاب اسلامی ایران داشت.

نماینده مردم اهواز در مجلس خبرگان رهبری به تبلیغات مسموم علیه رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در سال‌های اخیر اشاره کرد و گفت: کسانی که علیه هاشمی تبلیغ می‌کردند که وی با مقام معظم رهبری زاویه دارد باید به جای این سخنان و تبلیغات مسموم شکرگزار نعمت انقلاب باشند و تا آخر عمر به روح هاشمی فاتحه بفرستند.

احمدی‌شاهرودی با اشاره به اینکه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به بیانات و فرمایشات امام و رهبری التزام داشت، تصریح کرد: این شخصیت برجسته و یار دیرین امام، انقلاب و رهبری همواره مصلحت نظام و انقلاب را مدنظر داشت.

وی با اشاره به رد صلاحیت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در انتخابات سال 92 گفت: بعد از رد صلاحیت شدن در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 هرگز در این خصوص اصرار نکرد و مصلحت نظام و انقلاب را بر سرنوشت خود مقدم دانست.

نماینده مردم اهواز در مجلس خبرگان رهبری در ادامه سخنان خود آیت‌الله هاشمی را یک شخصیت جهانی و بین‌المللی دانست و گفت: از کاخ سفید تا کاخ کرملین روسیه و از تمام کشورهای آسیایی و اروپایی پیام‌های تسلیتی برای درگذشت این شخصیت برجسته انقلاب ارسال شد.

وی با اشاره به اینکه یاد و نام هاشمی رفسنجانی هرگز به تاریخ سپرده نخواهد شد، بیان کرد: در روز تشییع جنازه رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام جمعیت میلیونی حضور داشت که این بیانگر قدردانی و قدرشناسی ملت ایران از خدمتگزاران خود است، یاد و نام این شخصیت برجسته انقلاب همواره زنده خواهد بود همانطور که یاد و خاطر بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی همواره زنده و جاودانه است.

آیت‌الله هاشمی همواره مصلحت نظام و انقلاب را مدنظر داشت
jkkjkjkjkj