آیت‌الله هاشمی‎رفسنجانی هیچ‌گاه اصل نظام را نادیده نگرفت

چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵
آیت‌الله هاشمی‎رفسنجانی هیچ‌گاه اصل نظام را نادیده نگرفت

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان گفت: آیت‌الله هاشمی‎رفسنجانی اخلاص عجیبی برای توسعه کشور داشتند و هیچ‌گاه اصل نظام را نادیده نگرفت و مطیع تصمیم رهبری و ولی امر بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از کامیاران، بهرام نصراللهی‌زاده پیش از ظهر امروز در مراسم ارتحال آیت‌الله هاشمی‎رفسنجانی که در مسجد حضرت علی (ع) شهر کامیاران پیش از ظهر امروز برگزار شد، ضمن تسلیت فقدان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: در حقیقت سخن گفتن در باب فضائل و فعالیت‌های این مرد بزرگ نیاز به ساعت‌ها زمان دارد، چراکه وی سال‌ها در حلقه یاران اصلی انقلاب حضور داشته و از عوامل توسعه و اتحاد ملی بوده‌اند.

وی افزود: مردم با حضور میلیونی خود در تشییع پیکر ایشان و نیز مراسمی که امروز در اقصی نقاط کشور برگزار می‌شود نشان دادند که یاد و خاطره بزرگان مملکت و این شخصیت بزرگ را گرامی می‌دارند.

وی به سخنان رهبری درباره آیت‌الله هاشمی‎رفسنجانی اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری به خوبی زاویه‌های شخصیتی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را تبیین فرمودند و می‌فرمایند که وی در زمان شاه از مبارزان صف اول بود و کارهای وی در زمان انقلاب روشن و مبرهن است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان ویژگی‌های شخصیتی و سیاسی آیت‌الله رفسنجانی را ستود و اظهار داشت: ویژگی‌های این عالم دین و سیاست باید سرلوحه دیگران قرار گیرد، ایشان ده‌ها سال برای کشور کار کردند و اخلاص عجیبی برای توسعه کشور داشتند و هیچ‌گاه اصل نظام را نادیده نگرفته و مطیع تصمیم رهبری و ولی امر بود.

نصراللهی‌زاده تشریح کرد: آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی به عشق ایران شکنجه‌های ساواک را تحمل کرد و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در حلقه نزدیکان امام و رهبری قرار گرفت، وی شخصیتی سیاسی، علمی و دینی بود و در مراحل مختلف با سیاست‌های خاص خود در راه پیشرفت، توسعه و اتحاد ملی گام برداشت.

وی به بخشی از سخنان رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام را مصلحی بزرگ نامید و ابراز داشت: آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی مجتهدی آگاه و مصلحی بزرگ و  نماد دوراندیشی و اصلاح بسترهای حکومتی در درازمدت بود و به دور از جریان‌های پوپولیستی و عوام‌زدگی در راه اعتلای نظام و کشور تلاش بسیاری کرد.

نصراللهی‌زاده در ادامه سخنان خود ضمن بیان مجاهدت‌های آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: وی از طرف امام فرمانده جنگ را بر عهده داشت و به مانند یک سرباز در همه جبهه‌ها حضور داشت و وقتی که درک کرد، جنگ کشور را به سوی مشکلات بیشتر می‌برد از امام راحل خواست که آتش‌بس را قبول کنند و این درایت و دوراندیشی وی را می‌رساند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان به دوران ریاست جمهوری هاشمی‌رفسنجانی اشاره کرد و بیان داشت: آیت‌الله هاشمی در جایگاه رئیس جمهور شروع به بازسازی زیربنایی کشور و با تخصیص منابع لازم شروع به توسعه ساختارهای کشور کرد و با درک درست، زیرساخت‌ها را ساخت و به حق به نام سردار سازندگی مشهور شد.

گفتنی است؛ این مراسم با حضور آحاد شهروندان، علمای اهل تسنن و تشیع و امامان جمعه و جماعت، مدیران و مسؤولین شهرستانی و استانی، برای ارج نهادن به چندین دهه خدمات آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در مسندهای مختلف انقلابی و حکومتی نظام جمهوری اسلامی برگزار شد.

انتهای پیلم/79009/ی40/

آیت‌الله هاشمی‎رفسنجانی هیچ‌گاه اصل نظام را نادیده نگرفت