استفاده از ظرفیت‌های مردمی برای توسعه امور فرهنگی ضروری است

چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵
استفاده از ظرفیت‌های مردمی برای توسعه امور فرهنگی ضروری است

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کرج بر استفاده از ظرفیت‌های مردمی برای توسعه امور فرهنگی در کلانشهر کرج تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، مهدی ابدالی ظهر امروز در حاشیه نشست بررسی امور فرهنگی در کلانشهر کرج در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج اظهار داشت: باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که ضعف‌های فرهنگی در این شهرستان به درستی مرتفع شود.

وی با بیان اینکه نبود زیرساخت‌های فرهنگی در این شهرستان سبب شده است که نتوانیم امور و برنامه‌های فرهنگی را با رشد مواجه کنیم افزود: در این راستا لازم است تا با استفاده از ظرفیت‌های موجود در کرج و تخصیص اعتبارات شاهد رشد و توسعه امور فرهنگی در کرج باشیم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کرج در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه این شهرستان دارای هنرمندان و فعالان فرهنگی بسیاری است، ادامه داد: متأسفانه این افراد با توجه به کمبودهای فرهنگی در این شهرستان نمی‌توانند به خوبی استعدادهای خود را بروز دهند لذا مجبورند برای نشان دادن توانایی‌های خود به تهران رفته و از ظرفیت‌های موجود در تهران استفاده کنند.

ابدالی با بیان اینکه برای سال آینده باید تقویم فرهنگی درستی،‌ متناسب با نیازهای فرهنگی این کلانشهر ایجاد کنیم تا براساس این تقویم بتوانیم برنامه‌های فرهنگی را به جلو برده و امور فرهنگی را در کرج تقویت نماییم.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه در سال جاری اقدامات مناسبی در حوزه فرهنگ در این استان انجام شد افزود: راه‌اندازی نمایشگاه کتاب، نمایشگاه نماز و چندین برنامه فرهنگی کشوری از جمله برنامه‌های مهم فرهنگی در استان البرز بوده است.

به گفته رئیس ارشاد کرج در این راستا و با توجه به اهمیت امور فرهنگی برای سال 96 باید در تدوین برنامه‌های فرهنگی اقدامات موثری را انجام دهیم.

ابدالی نوآوری در این زمینه را مهم ارزیایی کرد و گفت: استفاده از نظرات و ظرفیت‌های مردمی برای عملیاتی کردن برنامه‌های فرهنگی یکی از مهمترین نیازهایی است که باید به درستی از آن استفاده کرد.

استفاده از ظرفیت‌های مردمی برای توسعه امور فرهنگی ضروری است