برگزاری آئین بزرگداشت آیت‎الله هاشمی رفسنجانی در بروجرد/آیت‎الله هاشمی یک روحانی به تمام معنا بود

چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵
برگزاری آئین بزرگداشت آیت‎الله هاشمی رفسنجانی در بروجرد/آیت‎الله هاشمی یک روحانی به تمام معنا بود

آئین بزرگداشت آیت‎الله هاشمی رفسنجانی در مسجد امام بروجرد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، ظهر امروز آئین بزرگداشت آیت‎الله هاشمی رفسنجانی با حضور اقشار مردم، ادارات، نهادها و دستگاه‎های اجرایی در مسجد امام این شهرستان برگزار شد.

امروز و همزمان با بسیاری از شهرهای کشور آئین بزرگداشت ارتحال آیت‎الله هاشمی رفسنجانی در بروجرد برگزار و از خدمات یار دیرین امام و رهبری به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران قدردانی شد.

یکی از روحانیون بروجرد در این آئین با اشاره به سه دوره زندگی آیت‎الله رفسنجانی گفت: وی در سن 14 سالگی و به منظور فراگیری علم و دانش و علوم قرآنی و الهی به قم رفت، تا از سرچشمه انسان‎های وارسته و فقهای عالی مقام و مراجع تقلید توشه علمی فرا گیرد.

حجت‎الاسلام احمد گودرزی اظهار کرد: آیت‎الله رفسنجانی نزد آیت‎الله بروجردی و امام خمینی (ره) به عنوان دو شخصیت برجسته، متفکر و اندیشمند پرورش یافت و اخلاق، کمال و درس حقیقت را از محضر این دو عالم بزرگ آموخت.

وی عنوان کرد: آیت‎الله هاشمی رفسنجانی مجاهدت، از خود گذشتگی، مبارزه با انسان‎های طاغوتی و حکومت ستمشاهی را در مکتب امام راحل فرا گرفت و در این راه از پای ننشست.

این روحانی شهرستان بروجرد خاطرنشان کرد: وی با تحمل 4 سال و 5 ماه زندانی شدن در زندان‎های ساواک از مسیر اسلام، قرآن و  امام عقب‎نشینی نکرد و با تحمل شکنجه‎ها به اسلام نزدیک‎تر شد.

گودرزی از آیت‎الله رفسنجانی به عنوان یک روحانی به تمام معنا یاد و بیان کرد: مجاهدت و تلاش‎های بی‎وقفه در مسیر اسلام و انقلاب و رفیق رهبر بودن از او یک شخصیت برجسته و جهانی ساخت.

وی از آیت‎الله هاشمی رفسنجانی به عنوان رفیق دیرین و یار مخلص مقام معظم رهبری یاد و تصریح کرد: دوستی 59 ساله وی با رهبر معظم انقلاب و دست اخوت، برادری و همدلی میان آنها همواره تا پایان زندگی این عالم فقید باقی ماند.

این روحانی در بخش دیگری از سخنان خود به حرکت خودجوش و مردمی ملت ایران در تشییع پیکر آیت‎الله رفسنجانی اشاره و اظهار کرد: مردم وفادار به اسلام و انقلاب با حضوری باشکوه و مثال‎زدنی در این آئین صحنه‎های زیبایی را از حضور خود به نمایش گذاشتند.

گودرزی تاکید کرد: حضور بالغ بر دو و نیم میلیون نفر در آئین تشییع پیکر آیت‎الله رفسنجانی آئین بسیار زیبایی را از در بدرقه امیرکبیر زمان و غمخوار اسلام و قرآن رقم زد که شایسته تقدیر است.

وی افزود: پیکر این روحانی مجاهد، یار رهبر و امید انقلاب بر دستان جمعیت عزادار حاضر در آئین تدفین آیت‎الله هاشمی رفسنجانی تشییع و در کنار مرشد و مراد وی و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به خاک سپرده شد.

این روحانی شهرستان بروجرد با اشاره به اینکه آحاد مردم روحانیت در خط ولایت و رهبری انقلاب را دوست دارند، خاطر نشان کرد: دشمنان اسلام و انقلاب تلاش زیادی را با هدف خارج کردن روحانیت از صحنه به کار بسته‎اند، اما نتوانسته‎اند که به این پشتوانه مهم آسیب بزنند.

گودرزی با اشاره به اینکه ناامنی، بمباران، کشتار و قتل عام در کشورهای همسایه حاصل عدم هماهنگی‎ها است، بیان کرد: این در حالی است که ایران اسلامی در سایه برقراری همدلی بین مردم و مسئولان با مقام معظم رهبری در امنیت و آرامش به سر می‎برد.

وی بر ضرورت پیروی و تبعیت همه اقشار مردم و مسئولان از رهبری فرزانه انقلاب تاکید و عنوان کرد: عشق و ارادت آحاد مردم به مقام معظم رهبری گواه پیروی آنها از فرامین معظم له است.

گفتنی است، آئین بزرگداشت آیت‎الله هاشمی رفسنجانی در مسجد امام خمینی (ره) شهرستان بروجرد با مداحی یکی از مداحان اهل بیت(ع) ادامه یافت.

برگزاری آئین بزرگداشت آیت‎الله هاشمی رفسنجانی در بروجرد/آیت‎الله هاشمی یک روحانی به تمام معنا بود