آیت‌الله هاشمی رفسنجانی حامی مقاومت بود

چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی حامی مقاومت بود

رئیس شورای سیاسی حزب‌الله لبنان آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را حامی مقاومت خواند و گفت: ما ایشان را در تمام پیروزی‌های مقاومت شریک می‌دانیم.

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، سید ابراهیم امین السید رئیس شورای سیاسی حزب‌الله لبنان امروز (چهارشنبه) در نشستی خبری در محل دفتر حزب‌الله لبنان در تهران طی سخنانی با اشاره به درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بیان کرد: به عنوان نماینده حزب‌الله در تهران حضور دارم تا در غم و اندوه ملت ایران شریک باشم.

وی با تسلیت به مقام معظم رهبری و خانواده هاشمی رفسنجانی و ملت ایران، عنوان کرد: زمانی که نام آیت‌الله هاشمی را ذکر می‌کنیم در ذهن ما تاریخی از ایران و منطقه به ذهن می‌آید، ایشان این تاریخ را نوشتند و نقشی موثر داشتند.

امین السید با بیان اینکه ایران در شرایط سختی بود و هیچ کشوری نمی‌تواند این چالش‌ها را تحمل کند، یادآور شد: اما ایران با این چالش‌ها مقابله کرد و به سطح بالایی در جهان دست یافت و در تمام این موفقیت‌ها نام هاشمی رفسنجانی به چشم می‌خورد.

وی ادامه داد: رابطه مقاومت با هاشمی را خوب می‌شناسم، ایشان از زمان تاسسیس مقاومت نقش اساسی داشته و به مقاومت محبت داشتند و در تاسیس و حمایت از مقاومت نام ایشان نمایان است.

رئیس شورای سیاسی حزب‌الله لبنان با بیان اینکه ما حضور هاشمی رفسنجانی را در تمام صحنه‌ها فراموش نمی‌کنیم و در تمام پیروزی‌های مقاومت ایشان را شریک می‌دانیم، خاطرنشان کرد: تنها کشوری که در همه شرایط حامی مقاومت باقی ماند، ایران بود. حمایت ایران از مقاومت یک استراتژی است که همواره وجود داشته و هاشمی مردی بزرگ و حامی مقاومت بود.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی حامی مقاومت بود