امیدواری سرمدی نسبت به گسترش هر چه بیشتر مناسبات تهران و بیروت

چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵
امیدواری سرمدی نسبت به گسترش هر چه بیشتر مناسبات تهران و بیروت

قائم مقام وزیر خارجه در دیدار معاون سیاسی جنبش امل با تاکید بر دیدگاه اصولی جمهوری اسلامی ایران در حمایت همه جانبه از لبنان و طوایف مختلف لبنانی، ابراز امیدواری کرد در دوره جدید، روابط دو کشور بیش از پیش گسترش یابد.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، خلیل حمدان معاون سیاسی جنبش امل که در رأس هیأتی متشکل از اعضای هیأت رئیسه جنبش امل و نمایندگان مجلس لبنان، به نمایندگی از نبیه بری رئیس مجلس این کشور در مراسم ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی شرکت کرده بود، عصر امروز (چهارشنبه) با مرتضی سرمدی قائم مقام وزیر امور خارجه کشورمان ملاقات و در خصوص تحولات لبنان و منطقه گفت‌وگو کرد.

خلیل حمدان در این دیدار اظهار داشت: دو کشور لبنان و ایران از دیرباز روابط عمیقی داشته و ارتباط گسترده‌ای بین شخصیت‌های سیاسی و دینی دو کشور وجود دارد. لبنان با حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران موفق شده است در دو جبهه مبارزه با تکفیر و مبارزه با رژیم صهیونیستی موفق شود.

مرتضی سرمدی قائم مقام وزیر امور خارجه کشورمان نیز ضمن تشریح تحولات منطقه، بر ضرورت حفظ و تقویت وحدت جریان‌های مختلف سیاسی لبنان در مقابله با تروریسم و زیاده خواهی رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

سرمدی با تاکید بر دیدگاه اصولی جمهوری اسلامی ایران در حمایت همه جانبه از لبنان و طوایف مختلف لبنانی، ابراز امیدواری کرد در دوره جدید، روابط دو کشور بیش از پیش گسترش یابد.

امیدواری سرمدی نسبت به گسترش هر چه بیشتر مناسبات تهران و بیروت
jkkjkjkjkj