Home

صرف زمان زیاد و استعلام‎های مکرر از مشکلات سرمایه‎گذاری گلستان است/ ضرورتی ندارد صفر تا 100 سرمایه‎گذاری در استانداری اتفاق بیفتد

استاندار گلستان گفت: صرف زمان زیاد برای استعلام و استعلام‎های مکرر یکی از مشکلات سرمایه‎گذاری گلستان است و باید راهکار مناسبی برای آن پیدا کنیم.

چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵
صرف زمان زیاد و استعلام‎های مکرر از مشکلات سرمایه‎گذاری گلستان است/ ضرورتی ندارد صفر تا 100 سرمایه‎گذاری در استانداری اتفاق بیفتد

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، حسن صادقلو عصر امروز در جلسه بازنگری و عملیاتی کردن سامانه الکترونیکی پنجره واحد اظهار کرد: از گذشته جلساتی در خصوص پنجره واحد برگزار کردیم و به دنبال این هستیم که بتوانید مشکلات بخش سرمایه‎گذاری را حل کنیم.

وی تصریح کرد: بر اساس ماده 70 و 62 برنامه توسعه تکلیفی بر ایجاد پنجره واحد داریم و قانون فرادستی تکلیف ما را در این راستا روشن کرده و باید این را به یک سرمنزل مقصود برسانیم.

استاندار گلستان ادامه داد: ما در راستای پنجره واحد با مباحثی از جمله تبلیغات برای جذب سرمایه‎گذار، ارزیابی سرمایه‎گذار و به روز شدن اطلاعات برای هدایت سرمایه‎گذار رو به رو هستیم تا بتوانیم جاذبه را برای سرمایه‎گذاری در استان گلستان ایجاد کنیم.

ضرورتی ندارد صفر تا 100 سرمایه‎گذاری در استانداری اتفاق بیفتد

صادقلو با بیان اینکه باید مشکلات سرمایه‎گذاران به ویژه پاسخگویی به استعلام‎ها را در استان حل کنیم، افزود: صرف زمان زیاد برای استعلام و استعلام‎های مکرر یکی از مشکلات سرمایه‎گذاری است و باید راهکار مناسب برای آن پیدا کنیم.

وی بیان داشت: به دستگاه‎های اجرایی اعلام کردیم که بر اساس وظایفی که دارند نسبت به مسائلی که نسبت به سرمایه‎گذار تکلیف دارید عمل کنید.

استاندار گلستان خاطرنشان کرد: دیدگاه ما این است که نخست همه ثبت‎نام‎ها برای سرمایه‎گذاری استان در مرکز جذب و سرمایه‎گذاری رقم بخورد.

صادقلو با بیان اینکه ضرورتی ندارد صفر تا 100 سرمایه‎گذاری در استانداری اتفاق بیفتد، گفت: مسیر استعلام‎ها برای سرمایه‎گذار داخلی و خارجی با توجه به اینکه در شهرک‎های صنعتی دقیقا مسیر طولانی و بروکراسی اداری را نداریم در همان شهرک‎ها ارجاع داده شود و صفر تا 100 سرمایه‎گذاری تصمیم‎گیری شود.

پیشنهاد تشکیل یک ستاد و مرکزیتی برای استعلام‎ها سرمایه‎گذاری در استان گلستان

وی بیان داشت: یکی از گرفتاری‎های سرمایه‎گذاری فاصله بین زمان تاسیس تا زمان بهره‎وری است، افزود: باید راهکار مناسبی برای آن دسته از سرمایه‎گذاری‎هایی که خارج از شهرک‎های صنعتی است و نیازمند استعلام دارد اتفاق بیفتد.

استاندار گلستان تشکیل یک ستاد و مرکزیتی برای استعلام‎ها سرمایه‎گذاری در استان گلستان پیشنهاد داد و افزود: در شاکله این ستاد را استاندار یا نماینده استاندار، رئیس مرکز خدمات سرمایه‎گذاری استان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی و سازمان صنعت،معدن و تجارت استان، مدیر کل صنایع دستی و گردشگری استان، مدیر منطقه آزاد، رئیس شهرک صنعت ، رئیس سازمان برنامه و بودجه و  مدیرکل محیط زیست استان تشکیل دهند.

صادقلو افزود: نخستین کاری که این ستاد انجام می‎دهد این است که مسیر استعلام‎ها را بررسی کند و سپس مدیریت استعلام داشته باشند.

وی یادآور شد: می‎تواند این ستاد در برنامه توسعه پنجره واحد دیده شده و باید این اتفاق بیفتد و ما باید آن را به سرانجام برسانیم.

گفتنی است استاندار گلستان در زمان ارائه سخنان رضا مروتی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان از خبرنگاران خواست از جلسه خارج شوند.