تویسرکان رتبه نخست پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان را کسب کرد

چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵
تویسرکان رتبه نخست پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان را کسب کرد

مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان تویسرکان از کسب رتبه نخست شهرستان تویسرکان در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در 9 ماهه امسال تاکنون خبر داد.

محمد مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان در خصوص افتتاح کارگاه قالیبافی در شهرستان تویسرکان اظهار کرد: این کارگاه 21 نفر کارآموز از مددجویان زیر پوشش کمیته امداد دارد که دوره آموزش سه ماهه را با استفاده از مربیان مجرب با هزینه‌ای بالغ بر 252 میلیون ریال می‌گذرانند.

وی ادامه داد: در این کارگاه مهارت‌های لازم در زمینه قالیبافی فرا گرفته می شود و در پایان دوره نیز علاوه بر اعطای مدرک آموزش فنی و حرفه‌ای، امکانات لازم برای بافت فرش در اختیار کارآموزان قرار می‌گیرد و کارآموزان بیمه تأمین اجتماعی می‌شوند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان تویسرکان یکی از رویکردهای کمیته امداد را ایجاد اشتغال برای مددجویان زیر پوشش دانست و اضافه کرد: شهرستان تویسرکان در 9 ماهه سال جاری در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی از محل تبصره 26 از نظر منبع و تعداد اشتغال ایجاد شده توانسته رتبه نخست استانی را کسب کند.

مرادی با اشاره به راه‌اندازی کارگاه قالیبافی در این شهرستان گفت: ایجاد کارگاه های آموزشی نقش بسزایی را در توانمندی خانواده‌های زیر پوشش داشته و این نهاد سعی دارد با آموزش حرفه قالیبافی و سایر مشاغل خانگی به زنان سرپرست خانوار و دختران زیر پوشش که از تحصیل بازمانده‌اند زمینه حضور آنها را در تولید و چرخه اقتصادی مهی کند.

از: خبرگزاری فارس
تویسرکان رتبه نخست پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان را کسب کرد